Традиції Яворового краю: три райони прикордоння об’єднались у творчий майстер-клас задля обміну культурою

Напередодні, 20 липня, у Новояворівському краєзнавчому музеї відбувся круглий стіл «Традиції Яворового краю». Під час заходу учасники мали змогу взяти участь в майстер-класі з приготування Яворівського пирога.

Мета заходу об'єднати культуру трьох районів прикордоння, обмінятись досвідом культури Яворового краю з сусідами та напрацювати шляхи співпраці задля розвитку мальовничого прикордоння разом.

Участь у заході взяли керівництво Яворівської РВА, керівники відділів культури територіальних громад Яворівського району, керівник відділів культури м. Жовкви та м. Рава- Руська.

Розпочався захід з майстер-класу приготування Яворівського пирога. Гостям продемонстрували найпопулярніший рецепт приготування пирога та елементи, які використовують господині Яворівщини, що додає йому дивовижного смаку.

Опісля присутні дізнались про історію Яворівської забавки від директорки музею, яка поділилася скарбами Яворівської культури, історією виникнення яворівського пирога, забавки та душевними історіями про них.

На завершення заходу учасники круглого стола взяли участь у майстер-класі з розмальовки Яворівської іграшки. Тут кожен учасник мав змогу відволіктись думками, поспілкуватись з колегами та з користю провести час.

Нагадаємо, мистецтво виготовлення Яворівської дерев’яної забавки, традицію приготування Яворівського пирога внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України! Процес був тривалим.

Львівська ОДА ще з 2020 року докладала багато зусиль, щоб Яворівський пиріг, Яворівську забавку включили до цього переліку. Елементи зі Львівщини до цього переліку увійшли вперше. Це не тільки збереження культурної спадщини, але й промоція Львівщини та України за кордоном.