Територіальні громади та РВА мають вчасно звітувати про укладені договори землі та їх реєстрацію

Другий тиждень територіальні громадами Львівщини укладають договори оренди на землі сільськогосподарського призначення комунальної власності, а районні військові адміністрації наповнюють Книгу реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного часу. При цьому необхідно дотримуватись термінів звітування щодо укладених і зареєстрованих договорів оренди.

У випадку передачі територіальною громадою несформованої земельної ділянки в оренду її формування відбувається методом розробки технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель.

Ця документація у паперовій і електронній формах  тимчасово зберігається територіальною громадою разом із рішенням про її затвердження, а складена в електронній формі - протягом 5 днів (після затвердження) направляється територіальною громадою до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на електронну адресу: lviv@land.gov.ua.

На цю ж електронну адресу територіальним громадам упродовж трьох робочих днів необхідно  скеровувати примірники договорів оренди землі.

З метою державної реєстрації договорів оренди територіальні громади подають до районних державних адміністрацій заяву в електронній формі та примірник договору оренди з додатками. Державна реєстрація договору оренди або надання вмотивованої відмови у державній реєстрації здійснюється протягом 5 днів з дня подання заявки.

Районним військовим адміністраціям під час реєстрації договорів оренди необхідно щопонеділка о 9.00 годині відкривати та закривати кожний том Книги землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану та протягом 3 днів закриті томи Книги скеровувати на електронну адресу Мінагрополітики: land_vca@minagro.gov.ua та на адресу Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на електронну адресу: lviv@land.gov.ua.

«Зараз важливо дотримуватись усіх вимог зі звітування щодо укладених договорів на землю, адже процедура ведення Книги реєстрації в  воєнний час є  свого роду певним тимчасовим державним реєстром.  Офіційні роз’яснення щодо порядку ведення Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану надаються Мінагрополітики. Однак, у випадку виникнення питань районні військові адміністрації можуть звернутись за консультацією до департаменту агропромислового розвитку Львівської військової адміністрації», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської військової адміністрації Тетяна Гетьман.