Танці, ляльки-травомотанки, вишиті картини: біля пам’ятника Шевченку відбулася мистецька акція до Дня Незалежності

Біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові відбулася мистецька акція «У вирі танцю».

У межах акції зразковий танцювальний колектив «Семицвіт» (м. Миколаїв) та зразковий ансамбль танцю «Фієста» (м. Львів) представили кілька танцювальних номерів під відомі українські пісні - діти танцювали під «Стефанію» гурту «Калуш», «Човен» «Океану Ельзи» та ін. Танцюристи мали відповідні костюми – у синьо-жовтих, червоно-чорних кольорах, кольору хакі та у вишиванках.

Окрім того, глядачі могли відвідати виставку вишитих картин, яку підготували у Мшанському центрі дозвілля та надання культурних послуг. Як розповіла директорка центру Мар’яна Козак, ця виставка є національним рекордом України – як найбільша кількість вишивок, виконаних на будівельних матеріалах. Майстри центру працювали над нею три місяці і підготували її минулого року до 30-річчя Незалежності України.

Виставка включає 25 робіт – символічно як 24 області України та Автономна Республіка Крим. Вишивки виконані в’язальними нитками на будівельній сітці. Кожна робота присвячена окремій області.

Виставку унікальних ляльок-травомотанок представила майстриня, керівниця гуртка виробів з природніх матеріалів Центру позашкільної освіти м. Самбір Алла Лемякіна. Ляльки виконані з трави осоки (в народі – різуха). Такої техніки майстриня навчилася від своєї матері. Кожна лялька присвячена переважно традиційним українським християнським святам (Яблучний Спас, Маковея) та порам року.

У заході взяли участь профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко,  директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк, заступниця директорки Тетяна Плугатор та працівники департаменту. Ведуча – Ольга Гошовська. Організатор - департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

Переглядів: 4