Сили ППО «Захід» отримали VR-тренажер для відпрацювання навичок знищення повітряних цілей ворога

Тренажер передали в межах спільного проєкту Львівської ОВА та Львівського IT-Кластера – «SKY».

Військовий підрозділ Сил протиповітряної оборони отримав VR-тренажер. Пристрій дозволяє нашим захисникам неба тренуватися в умовах, максимально наближених до реальних, та ефективніше готуватися до виконання завдань.

«Ці тренажери дозволяють нам навчати особовий склад та підтримувати його рівень знань на практиці, аби він міг максимально ефективно виконувати свої завдання з оборони. Військовослужбовці, які здійснюють охорону об’єктів, перед тим, як заступити на варту, також проходять тренування, адже головна його перевага – реалістичність. Військові у віртуальній реальності бачать ворожу ціль та знищують її», –  розповів представник ПвК «Захід», командир штабу Денис Левкович.

Це вже другий такий пристрій, який передали в межах проєкту «SKY» для повітряної оборони західного регіону за цей рік. Військовослужбовці уже проходять тренування на базі одного з підрозділів. Навчання відбуваються щодня.

Читайте також: «Сталевий кордон»: усе, що потрібно знати про нову бригаду Держприкордонслужби.

Вартість VR-тренажера становить 1, 5 мільйони гривень. На ньому військові можуть відпрацьовувати навички зі збиття ворожих російських крилатих ракет, літаків, безпілотників. Тренажер допомагає підготувати військовослужбовців керувати ПЗРК «Ігла» та «Ігла-1». Він також тренує м’язову пам’ять.

«Наші військовослужбовці дбають за безпечне небо над Львівською областю, тому ми розуміємо, що вони мають бути максимально підготовленими. За понад рік повномасштабної війни ПвК «Захід» успішно ліквідували чимало ворожих цілей, завдяки своїм знанням та вмінням, а це сотні, а може і тисячі врятованих життів, об’єктів критичної та житлової інфраструктури. Це вже другий тренажер, який передає ІТ-кластер для наших Протиповітряних Сил в межах проєкту «SKY». Ми часто акцентували увагу західних партнерів, аби закрити небо над Україною. А ці тренажери дадуть змогу підготувати бійців, які закривають небо над усім західним регіоном. Це неабиякий вклад у нашу Перемогу!», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Проєкт «SKY» модернізує ПвК «Захід», яке береже небо восьми областей заходу України.

Нагадаємо, Львівська обласна військова адміністрація спільно з Львівським ІТ Кластером та Повітряним командуванням «Захід» Повітряних Сил ЗСУ ще минулого року ініціювали проєкт з технічної модернізації командного та аналітичного центрів Повітряного Командування «Захід». Проєкт отримав назву «SKY».

Переглядів: 0