Світ достатньо сильний, щоб покарати росію за війну: звернення Президента України

У Львові відбулася масштабна конференція за участю багатьох партнерів – правників України, всієї Європи та світу «United for Justice. Обʼєднані заради справедливості».

Крок за кроком Україна рухається до того, щоб забезпечити повну відповідальність держави-терориста за скоєне проти нашої держави та наших людей. На цьому у вечірньому зверненні наголосив Президент Володимир Зеленський.

«Мають бути покарані всі російські вбивці, кожен організатор цієї агресії. І це не просто якась мрія про справедливість. Це робота, яка вже ведеться. Це домовленості, яких ми вже досягаємо. Це інституції, які вже працюють і будуть працювати ще активніше заради відновлення справедливості. Заради покарання винних в агресії. Світ достатньо сильний, щоб покарати росію за війну. І ми дамо світу достатню сміливість та достатній інструментарій, щоб покарання відбулося», - зауважив Глава держави.

Другий важливий результат тижня, що минув – це енергетика, початок підготовки до наступного опалювального сезону. В Україні опрацьовують всі сценарії, підготуватись до наступної зими.

«Потрібно посилити захист енергообʼєктів, відновити ту інфраструктуру, яка була зруйнована російськими ударами за минулі пів року, дати більше можливостей нашим людям у межах проекту децентралізації енергосистеми, щоб люди могли на своїй приватній території, на своїх приватних обʼєктах генерувати й постачати електрику. Це велика робота, вона вже почалася», - зазначив Володимир Зеленський.

Третій результат – це міжнародні відносини. Україна поновила контакти на найвищому рівні з Бразилією. Відбулись політичні розмови з новим Президентом Швейцарії. А ще – Нідерландами, Латвією, Естонією, Європарламентом та іншими структурами Євросоюзу.

«Цей тиждень – черговий, коли наші воїни та кожен і кожна, хто допомагає захищати державу, зробили українську перемогу ще ближчою. Відбивали штурми, знищували окупанта, підривали ворожі позиції й логістику, берегли наші кордони й міста. Я дякую кожному й кожній, хто зараз у бою! Дякую всім, чиє життя дає порятунок життя України!», - Президент України.

Традиційно Глава держави відзначив за хоробрість, міцність і незламність воїнів, які бʼються на Донбасі: 93-тю ОМБ «Холодний Яр», 77-ма окрему аеромобільну бригаду, 56-та окрему мотопіхотну бригаду, 5-й окремий штурмовий полк. А ще нацгвардійців, прикордонників.

«3-тя бригада оперативного призначення Нацгвардії. Донецький, Луганський, Краматорський прикордонні загони та зведені загони «Дозор», «Волинь», «Чернігів». Дякую, хлопці! Дякую всім армійцям, гвардійцям, прикордонникам які захищають нашу державу на Бахмутському, Вугледарському, Авдіївському, Сіверському, Сватівському, Лиманському та Запорізькому напрямках», - звернувся Володимир Зеленський.