“Свято – важливе, але найважливіша – реформа”,- Юрій Холод

Учора, 19 грудня, до свята Миколая заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод відвідав дитячий будинок сімейного типу родини у селі Бірки Яворівського району. 

“Свято - важливе. Подарунки - важливі. Але кожна дитина хоче мати дім та родину. Кожна дитина хоче ходити у звичайну школу, рости і спілкуватися в реальному світі зі своїми однолітками, відчувати плече брата чи сестри. І саме такі будинки сімейного типу - це один із видимих результатів реформи деінституціалізації, яка триває до 2025 року. Я дуже хочу і роблю все, від мене залежне, щоб у нашої держави тут усе вийшло”, - зазначає Юрій Холод.

Родина Макарчуків - Віктора і Наталії - два роки чекали на влаштування дітей.

“2017-го у Бірках на Яворівщині ми якраз завершили зводити будинок. Ми їм запропонували стати родиною для відразу кількох дітей. Так, 2017-го з різних інтернатів області ми зібрали сюди шестеро братів і сестер. Цьогоріч вдалося забрати ще двох рідних. Тепер в родині восьмеро дітей від 4 до 13 років”, - розповідає начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Сьогодні діти відвідують Бірківську Середню загальноосвітню школу І-ІІІ ст.-дитсадочок імені Тараса Шевченка. Всі від першого дня в родині називають прийомних батьків татом і мамою.

Такі будинки є частиною втілення ДІ-реформи. Зокрема, за 2019 рік в області створено 3 дитячих будинки сімейного типу, 7 прийомних сімей та 3 патронатні. Загалом у прийомні сім’ї та ДБСТ влаштовано 51 дитину.

Переглядів: 13