Святкуйте відповідально: водіїв закликають не сідати за кермо у стані алкогольного сп’яніння

Від початку року на Львівщині виявили понад 8000 водіїв, які керували транспортними засобами у нетверезому стані. Напередодні різдвяно-новорічних свят водіїв закликають бути особливо обачними.

Традиційно в грудні українці починають святкувати – попереду Різдво, Новий рік та інші зимові свята, які завершуються ближче до кінця січня. Такі святкування передбачають застілля з розпиванням спиртного, після чого деякі водії дозволяють собі керувати транспортними засобами у нетверезому стані, інколи вчиняючи дорожньо-транспортні пригоди.

Від початку року поліцейські Львівщини виявили та притягнули до відповідальності 8378 водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Правоохоронці нагадують – нетверезий водій несе потенційну загрозу усім учасникам дорожнього руху. Навіть найменші дози алкоголю впливають на організм людини: порушується координація рухів, швидкість реакції, зір. Це обов’язково впливає на керування автомобілем – водій не може адекватно оцінювати дорожню обстановку, вчасно реагувати на її зміни, що призводить до ДТП, часто – з травмованими та загиблими.

Зрештою, усі можливі наслідки керування транспортними засобами водіями, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння, передбачені чинним законодавством, зокрема, статтею 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 286-1 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння) Кримінального кодексу України.

Також звертаємось до пасажирів – ніколи не сідайте в автомобіль, якщо маєте підозру, що ним керує нетверезий водій.

Переглядів: 0