Суспільство для ветерана, ветеран – для суспільства: все про Концепцію підтримки Захисників та Захисниць на Львівщині

У Львівській ОВА напрацьовують план заходів, щоб реалізувати Концепцію підтримки Захисників та Захисниць України.

Суть Концепції полягає у тому, щоб створити на Львівщині такі умови, за яких наші Захисники та Захисниці, в подальшому – ветерани та ветеранки, успішно ресоціалізуються, знайдуть нові ресурси, відновляться фізично, психологічно, морально та ментально, переосмислять унікальність свого бойового досвіду та знайдуть ефективне застосування для цього досвіду у мирному житті.

План заходів реалізації Концепції базуватиметься на двох основних підходах:

1) Суспільство для ветерана. Суспільство як середовище, де ветеран – потужний драйвер змін; перші точки взаємодії ветерана – сім'я, друзі та громада; налагоджена система поширення інформації про можливості для ветерана; налагодження ефективної взаємодії органів державної влади на всіх рівнях, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, соціально-орієнтованого бізнесу, що забезпечить всебічну підтримку ветеранів.

2) Ветеран для суспільства. Застосування досвіду і компетенції ветерана, здобутих на війні, сприятиме розвитку економіки та суспільства; створення та розвиток ветеранських об'єднань, на базі яких ветеран зможе навчатися реалізовувати свої ідеї; ветеранський бізнес; активне залучення ветеранської спільноти до питань розподілу ресурсів, пошуку шляхів вирішення проблем, підтримка лідерів ветеранського руху, також їхнє залучення до прийняття рішень, які стосуються не тільки ветеранської спільноти, а й всієї громади, її безпеки та стійкості.

Основні завдання Концепції:

  1. створити мультидисциплінарні команди на рівні області (району, громади), які, дотримуючись принципів індивідуального підходу, цінностей та правил Концепції, максимально ефективно реагуватимуть на запити, надаватимуть допомогу та сприятимуть вирішенню озвучених питань; залучити координатора підтримки – кейс-менеджера;
  2. створити та підтримувати майданчики для зв’язків з ветеранською спільнотою, втілювати заходи підтримки за принципом “рівний-рівному”;
  3. спільно з ветеранською спільнотою втілювати в області заходи, присвячені національно-патріотичному вихованню, залучати ветеранів та ветеранок, а також членів їхніх сімей до організації та участі у культурних та спортивних подіях;
  4. спонукати ветеранів та ветеранок брати активну участь у житті громад;
  5. створити умови для економічної активності ветеранів та ветеранок.

Під час втілення Концепції враховуватимуть вже чинні соціальні пільги та гарантії від області і пропонуватимуть нові механізми підтримки та реінтеграції ветеранів.

Нагадаємо, відповідно до розпорядження начальника Львівської ОВА від 24.10.2022 №513/0/5-22ВА, у Львівській області прийняли Концепцію підтримки Захисників та Захисниць України.

Переглядів: 0