Сучасний томограф від польських колег отримала лікарня Святого Луки у Львові

Томограф передали у межах візиту на Львівщину дружини Президента Польщі Агати Дуди.

Сьогодні, 5 вересня, у межах візиту на Львівщину дружини Президента Польщі Агати Дуди, лікарні Святого Луки (раніше – 8-ма міська лікарня) передали надсучасний магнітно-резонансний томограф. Таке обладнання лікарня отримала вперше.

Це медобладнання є подарунком від Уряду Польщі для Уряду України. Завдяки томографу отримати безкоштовне обстеження матимуть змогу всі, хто постраждав внаслідок російсько-української війни.

«Візит Першої леді Польщі є підтвердженням того, що весь польський народ підтримує українців у час боротьби з російською агресією. Це обладнання придбали за кошти співфінансування канцелярії Прем'єр-міністра Польщі. Апарат є сучасним, швидким у роботі і максимально інформативним», – зазначив Державний секретар канцелярії Президента Польщі Яцек Шєвера.

Як повідомив директор лікарні Святого Луки Василь Трунквальтер, на добу за допомогою цього приладу зможуть обстежити близько 40 пацієнтів.

«Це перший такий прилад у нашому закладі. Та й узагалі – на теренах заходу України немає іншого обладнання такого класу. Цей томограф дозволяє проводити швидкісні технологічні обстеження як для жителів Львівщини, сусідніх областей, так і для внутрішньо переміщених осіб. Обстеження одного пацієнта на цьому томографі триває приблизно 20 хвилин. За добу ми можемо обстежити до 40 пацієнтів. Найближчим часом ми почнемо проводити на ньому обстеження», – наголосив директор лікарні Святого Луки Василь Трунквальтер.

Державний секретар канцелярії Президента Польщі Яцек Шєвера наголосив, що дружина Президента Польщі Агата Дуда також нині відвідала дитячий медичний хаб, який працює на Львівщині. У співпраці з Республікою Польщі перша карета з маленькими онкохворими пацієнтами ще у березні вирушила з нього за кордон. Діти отримали лікування на території Польщі.

«Співпраця з цими двома закладами є тісною,  частина персоналу проходить практику у Центрі здоров'я дітей Польщі. У минулих роках реалізували обмін досвідом, кадрами, поглядами і досягненнями. У цьому напрямі і працюватимемо надалі», – наголосив Яцек Шєвера.

Під час брифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОВА Орест Чемерис наголосив, що дуже цінною є підтримка саме сфери медицини, яку Львівщина отримує від польських колег та подякував делегації.

Переглядів: 0