Стихійна торгівля – потенційна небезпека

Стихійна  торгівля – явище характерне для багатьох міст України. Нажаль, покупці не замислюються про якість продуктів на «стихійних ринках», ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і  як транспортувались. Не лякає людей і  бруд, що летить на продукти з вулиці, від машин та з-під ніг перехожих. При цьому, всім необхідно пам’ятати, що харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

Серед продуктів, які реалізуються з землі, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Вживання молочної продукції невідомого походження ( відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі, придбаної у громадянина, який не пройшов медогляд та не має допуску до роботи з харчовими продуктами - прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока в цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати  молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки  збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють).

Позаринкова торгівля молоком – це також шлях до його розведення, внесення в нього речовин задля того, аби збільшити об’єм продукту, а також подовжити термін його придатності.

Тому звертаємося до всіх мешканців міста із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих небезпечних продуктів. Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах. При цьому кожен повинен розуміти, що винним у своїй хворобі буде лише той, хто придбав небезпечні продукти на стихійних ринках, спокусившись на ціну чи привабливий вигляд товару.

Переглядів: 388