Студентський волонтерський штаб Львівської політехніки активно допомагає ЗСУ

Від 24 лютого на базі Львівської політехніки працює волонтерський штаб, який у перший день війни сформовали представники студентства, аспіранти, викладачі.

З кожним днем все більше людей долучається до допомоги. Волонтери плетуть сітки, збирають гуманітарні вантажі для відправки на передову, допомагають переселенцям, які знайшли прихисток у приміщеннях навчального закладу, шиють спальники та елементи розгрузки, забезпечують бійців павербанками (що виготовляють друзі волонтерів), ліхтариками, дрібним спорядженням та технікою, яку в змозі знайти або придбати. І це далеко не повний перелік активностей.

14 тисяч квадратних метрів - саме стільки основ для маскувальних сіток сплели волонтери Політехніки за перші два місяці війни. Силами Студентського штабу по Львову та області організували близько 70 осередків плетіння маскувальних сіток, в яких залучені студенти, викладачі, і працівники Політехніки. Спільними зусиллями вже сплели тисячі квадратних метрів, з них дві найбільші рекордних розмірів  21х21 метр для літаків.

Крім того, волонтери вже пошили для воїнів 100 спальників (гроші на які зібрали спільнокоштом), підсумки для аптечок та інші підручні предмети на розгрузці військових.

Від другого тижня війни до штабу почали надходити запити з передової – спочатку на сітки, згодом на медичні засоби та технічні прилади. Тож в одному з приміщень Львівської політехніки розгорнули штаб гуманітарної допомоги, яку студенти власними силами доставляли з Польщі.

Далеко не повна географія медичної допомоги військовим: Пуща водиця, Харків, Київ, Коростень, Попасна, Слов'янськ, Буча, Херсонська область, Шостка, Миколаїв, Бердянськ, Васильків.

Коли налагодились більшість процесів роботи, а деякі стали конвеєрними та автоматичними, взялись шукати автомобіль для однієї із частин м. Кременчук. Вдалось назбирати кошти та привезти джип, який полагодили та пофарбували для бойових дій та вже доставили військовим на місце дислокації.

Студенти Політехніки активно волонтерять у своїх рідних містах та селах за межами Львівщини: це і плетіння маскувальних сіток, і допомога біженцями, і робота з дітьми, і гуманітарна допомога, і рятувальна служба товариства червоного хреста, і приготування тушківок і випічок для військових на фронті.

Переглядів: 1