Стрілківська ТГ отримала шкільний бус від Мальтійської служби допомоги

Його придбали небайдужі благодійники, які особисто привезли авто зі Швейцарії.

Сьогодні, 24 жовтня, Мальтійська служба допомоги в Україні передала шкільний автобус для потреб Стрілківської територіальної громади, що на Самбірщині.

«Величезне дякую за ту працю, яку ви робите: допомогу переміщеним особам, маломобільним групам,  навчання з домедичної допомоги, протезування військових тощо. Все те, що зараз необхідне. Сьогодні наші воїни воюють і перемагають заради майбутнього дітей, в тому числі їхньої якісної освіти. Тому дякую вам за підтримку України і на цьому фронті», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Від початку повномасштабного вторгнення росії на потреби військових громада віддала 2 своїх «школярики». Відтак,  сьогодні має проблеми з довезенням школярів на навчання, адже з віддалених гірських населених пунктів на навчання у Стрілки доїжджає 330 дітей, зокрема 45 дітей ВПО.

Минулого тижня Стрілківська ТГ отримала 1 «школярик» у співфінансуванні з обласним бюджетом. Проте потребує ще два автобуси.

На цю потребу відгукнулась Мальтійська служба допомоги. І вже сьогодні до школярів громади вирушив бус на 15 місць.

«Це вже не перша допомога від Мальтійської служби. Тривалий час ми співпрацювали і доволі ефективно. Ми вдячні за такий дуже вчасний і потрібний подарунок. Адже приблизно 50% дітей, які навчаються в громаді, потребують підвезення», – зазначила начальниця відділу освіти, культури, молоді і спорту Стрілківської ТГ Тетяна Голубко.

Бус придбали небайдужі європейці, які співпрацюють з Мальтійською службою, і вже понад 10 років допомагають громаді. Вони особисто його привезли зі Швейцарії.

«Ми раді долучитися до допомоги дітям в цей важкий час, коли багато транспорту є на фронті. Сьогодні діти отримують маленький шкільний автобус зі Швейцарії. Його нам подарували наші спонсори-колеги, які дуже добре знають Стрілківську громаду. Вони відгукнулися і купили автобус», – зазначив керівник Мальтійської служби допомоги в Україні Павло Тітко.

Очільник області нагадав, що минулого тижня громади Львівщини отримали 25 нових «школяриків». Їх придбали в межах проєкту зі співфінансування закупівлі школяриків у співпраці з бюджетами громад, який запропонувала Львівська область.

Так, з обласного бюджету на співфінансування школяриків вже виділили 100 млн грн. Зазначений ресурс у співпраці з громадами передбачає придбання приблизно 90 шкільних автобусів.

Загалом же планують закупити 126 шкільних автобусів, з яких 8 – для дітей з особливими освітніми потребами.