Стратегічне планування громад відтепер доступне на Аналітичному порталі Львівщини

Аналітичний портал Львівщини відтепер містить інформацію про стан розробки стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації у територіальних громадах області.

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на порталі створили інтерактивну карту, яка відображає актуальну інформацію про роботу громад щодо довгострокового планування їх розвитку. Тут відображені наявні стратегії розвитку, плани заходів з їх реалізації та стратегічна екологічна оцінка, а також рішення громад про початок розробки цих документів.

Громади з діючими стратегіями позначені зеленим кольором, додається інформація про термін дії стратегій, рішення про їх затвердження та експертний супровід в ході розробки, а також посилання на текст документів для ознайомлення.

«Новий дашборд буде корисний в першу чергу для потенційних інвесторів та донорів, які розглядають можливість інвестувати у конкретні напрямки та не знають, яка територія для цього найбільше підходить. Адже саме планувальні документи містять детальний профіль та довгостроковий план розвитку громади, що робить її зрозумілою партнерам та інвесторам», – розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера.

«Відповідність стратегічним цілям розвитку є обов’язковою умовою для фінансування та реалізації будь-яких проєктів у країнах Європи. Така практика також поширюється в Україні. Створена інтерактивна карта дозволяє донорам впевнитися, що реалізація певного проєкту відповідає пріоритетам розвитку вказаної території, визначених стратегічними документами. Це стане запорукою того, що допомога буде справді корисною і матиме сталий результат», – зазначила експертка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з просторового планування Катерина Степчук.

Також на карті можна відстежити громади, які ще працюють над їх розробкою чи у яких наразі відсутні планувальні документи.

«Наш пріоритет – це підвищення конкурентоспроможності громад. Працюємо над тим, щоб усі громади мали якісні стратегії, що інтегруватимуть їх місцеві та зовнішні ресурси, і забезпечать їм конкурентні переваги та стале економічне зростання. Для цього до процесу планування ми залучаємо міжнародні донорські організації та проєкти, спрямовані на посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування. Цей дашборд дасть їм можливість надавати експертну підтримку не лише тим громадам, які не мають досвіду стратегічного планування, але і тим, які потребують актуалізації чи покращення якості діючих стратегій», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Як і інші дашборди порталу цю карту також постійно оновлюватимуть та актуалізовуватимуть.

Додамо, що Аналітичний портал Львівщини тепер доступний за адресою apl.loda.gov.ua, у зв’язку із переїздом на новий домен. Із попереднього наразі працює переадресація.