«Станом на сьогодні Львівщина забезпечена електроенергією на 60-65% від загальної потреби», — Андрій Годик

Перший заступник начальника Львівської ОВА розповів про енергетичну ситуацію в області, релокацію бізнесу та будівництво житла для ВПО.

«Відповідно до тих лімітів, які ввели станом на сьогодні, Львівщина забезпечена електроенергією на 60-65% від загальної потреби області. У зв'язку із вказаним лімітом доводиться застосовувати графіки погодинних відключень. Водночас спільно з оператором системи розподілу ми по максимуму намагаємося залишити заживленими об'єкти життєзабезпечення населених пунктів,, зокрема підприємства теплопостачання і водопостачання, а також заклади охорони здоров'я, щоб створити максимально комфортні умови, а також щоб надавати невідкладну медичну допомогу жителям Львівщини», — розповів в ефірі телеканалу «Суспільне» перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.

Також мова йшла про релокацію підприємств. Станом на зараз у Львівській області працюють понад 230 суб'єктів господарювання, які переїхали до нас з інших областей. Загалом від початку повномасштабної війни у Львівську область релокували понад 800 підприємств, однак більшість з них повернулися у рідні населені пункти, адже там закінчилася активна фаза бойових дій.

«Кількість підприємств, які залишаться в регіоні після закінчення війни, залежатиме від того, наскільки довго триватиме активна фаза бойових дій саме в тих областях, звідки вони приїхали. Велика кількість бізнесу після зміщення лінії фронту повернулася назад, тому зараз надзвичайно складно дати точний прогноз. За попереднім аналізом, понад 30% релокованих підприємств надалі готові залишатися на Львівщині», — зазначив Андрій Годик.

Також він розповів, що Львівщина — єдина область в Україні, яка досі щодня приймає евакуаційні потяги. Щоб люди, які втратили домівки, мали де жити упродовж тривалого періоду, в межах обласної Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів ремонтують гуртожитки закладів професійно-технічної освіти, які частково або зовсім не використовували. На вказані потреби з обласного бюджету виділено понад 150 млн грн. Після завершення війни відремонтовані приміщення служитимуть громадам області». — Додав він.