Стала донором для рідної доньки: львівські лікарі успішно провели трансплантацію нирки

Андріані 17 років. Дівчина від народження страждала від хронічного захворювання нирок. Оперували пацієнтку лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Нещодавно Андріана відсвяткувала подвійне свято - День народження та повернення додому після успішної трансплантації нирки. Про вибір подарунка на 17-річчя донечки мама Андріани навіть не задумувалась. Коли лікар-нефролог розповів їй про можливість трансплантувати нирку, без роздумів погодилась стати донором. Тест на сумісність виявився позитивним.

Тривалий час хворобу дівчини вдавалось контролювати – допомагала комплексна медикаментозна терапія. Проте улітку стан дитини різко погіршився: ниркова недостатність прогресувала, наростали показники азотемії, що є прямим показом до нирково-замісної терапії. Перед лікарями та батьками постала дилема: формувати доступ і розпочинати діаліз чи готуватись до трансплантації органу.

«Цей випадок є унікальним, адже ми трансплантували орган дитині, яка жодного дня не знаходилась на діалізі. Це є звична практика для провідних європейських клінік. Нам вдалось спрацювати на випередження, і Андріана й надалі може жити повноцінним життям, без залежності від апаратів», - повідомив лікар дівчинки Роман Андруневич.

Зараз дівчинка та її мама перебувають удома, пересаджена нирка прижилась та добре виконує свої функції. Пацієнтки радіють, що вчасно зважились на втручання. Попри те, що організм дівчинки адаптувався до високих показників азотемії і наразі не було вираженої симптоматики, нирково-замісна терапія (діаліз) була лише питанням часу.

«Я не хвилювалась, бо вірила, що усе буде добре. Мабуть, більше тривожилась мама. А я переживала за неї», - так описує свої відчуття перед операцією Андріана.

Дівчинка уже мріє про майбутнє навчання у Львівській політехніці, після того як здобуде фах «кухаря-кондитера» у коледжі.

Нагадуємо, що у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі існує спеціальна програма для пацієнтів з хронічною хворобою нирок, за якою специфічну супровідну медикаментозну терапію пацієнт отримує безкоштовно. Тож, якщо ваша дитина потребує допомоги нефрологів, звертайтесь - прийом за попереднім записом:

  • (097) 070 21 88
  • (032) 270 22 07
  • (063) 189 70 50
  • (097) 150 70 53
Переглядів: 0