Соціальних фахівців Львівщини навчають допомагати вимушеним переселенцям у кризових ситуаціях

Навчання пройдуть 200 фахівців.

На Львівщині стартували дводенні навчання для психологів-практиків та соціальних педагогів, які працюють в громадах області з внутрішньо переміщеними особами. Навчання охопить 200 фахівців. Перші 50 людей пройдуть курс упродовж 26-27 липня.

Навчальну програму реалізують з ініціативи робочої групи Медико-психосоціальної допомоги, яка діє при Львівській ОВА від початку повномасштабного вторгнення і спрямована на допомогу ВПО, у співпраці з Українським Католицьким Університетом, асоціацією EMDR – Україна та за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України».

Під час семінарів тренери навчають правильно надавати психосоціальну підтримку людям, які опинились в кризових ситуаціях.

До участі в навчанні відібрали фахівців, які вже мають досвід надання психологічних послуг.

Під час першого дня навчань спільно з тренерами вони розглядають поняття стресу, те, як він виникає та його ознаки. Основне, чого навчаються – фахово надавати першу психологічну допомогу людям під час загострень емоційних станів – від ступору до паніки, від істерики до плачу.

Під час другого дня навчань учасники отримають практичні поради для роботи з дітьми та сім’ями в стресових умовах.

Здобуті знання та навички соціальні працівники й психологи зможуть застосувати під час роботи в консультаційно-координаційних центрах, які з ініціативи Львівської ОВА створять при усіх районних військових адміністраціях Львівської області.

Нагадаємо, в області ініціювали проєкт соціальної відповідальності. Людей, які колись працювали чи працюють в освітній сфері, чи мають дотичність до соціальної допомоги закликають зголошуватись до волонтерства. Йдеться про підтримку, догляд та супровід вищезазначених категорій населення. Долучитись до ініціативи можна за посиланням