Соціальна підтримка військовослужбовців на території Львівської області здійснюється на державному та обласному рівні

У департаменті соціального захисту населення розповіли, яку підтримку можуть отримати військовослужбовці на Львівщині.

Після набуття статусу: «учасника бойових дій», «особи з інвалідністю внаслідок війни», «члена сім’ї загиблого Захисника або Захисниці України» військовослужбовці та / або члени їх сімей користуються пільгами та соціальними гарантіями, передбаченими Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Які заходи підтримки на державному рівні

Соціальний і правовий захист військовослужбовців здійснюється згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Відтак, військовослужбовці мають право на грошове забезпечення, медичну допомогу, освіту, навчання, безплатний проїзд та інше.

Законом передбачено пільги на проїзд, знижка на житлово-комунальні послуги, заходи із психологічної реабілітації, санаторно-курортного лікування, соціально-професійної адаптації, пільги при сплаті податків, зборів, мита тощо.

Підтримка на обласному  рівні

З метою надання додаткових соціальних гарантій в області діє Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021 – 2025 роки.

У межах Комплексної програми військовослужбовці, які після поранення набули статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, отримують матеріальну допомогу з обласного бюджету для оплати вартості медичної, фізичної, психологічної реабілітації. Розмір допомоги залежить від групи інвалідності. Відтак, особи з інвалідністю внаслідок війни І групи отримують 25  тис. грн, ІІ – 15 тис. грн, ІІІ – 10 тис. гривень.

Крім цього Комплексна програма передбачає виплату матеріальної допомоги з обласного бюджету на/за встановлення пам’ятного знака на могилі загиблого (померлого) Захисника або Захисниці України його/її близьким.

У 2022 році розмір допомоги становить 50 тис. гривень.

Детальніше про отримання допомоги та підтримки можна дізнатися в управліннях соціального захисту районних військових адміністрацій та у сільських, селищних, міських радах громад.

Створення Офісу підтримки родин військовослужбовців

Із 01.06.2022 в місті Львові у взаємодії з Львівською обласною військовою адміністрацією працює Офіс підтримки родин військовослужбовців, який створено наказом голови обласної військової адміністрації від 01.06.2022 № 88/22. За допомогою можуть звертатись військовослужбовці, добровольці, резервісти, ветерани російської-української війни та члени їх сімей.

До роботи Офісу залучені представники Збройних Сил України, департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА, Пенсійного фонду, юристи та психологи.

Найчастіше родини звертаються з проханням встановити статус військовослужбовця: безвісти зниклий, чи потрапив у полон, чи, на жаль, загинув. За три місяці роботи фахівці Офісу опрацювали понад 700 звернень.

У питаннях надання соціальних послуг Офіс активно співпрацює з комунальними підприємствами, міськими громадами та районними адміністраціями, пенсійним фондом та іншими державними установами, від яких залежить буденне питання військового та його родини.

Офіс працює у робочі дні з 10:00 до 18:00 год. Можна телефонувати за номером +38 068 260 68 15 та слідкувати за важливою інформацією у Телеграм каналі.