Сьогодні віряни святкують день апостолів Петра і Павла

Вірили, що святий Петро носить ключі від раю і має силу впускати туди благочестивих людей.
Віряни святкують день апостолів Петра і Павла одразу після завершення Петрового посту - 12 липня.

У народі цей день ще називають так: Петрів день, Петри і Павли, Петрівки, Петровські гуляння, свято сонця.

ІСТОРІЯ СВЯТА ПЕТРА І ПАВЛА
Апостол Петро був одним із найближчих учнів Христа. Окрім цього, він мандрував, щоб проповідувати у різних країнах й робити чудеса. Він зцілював хворих та воскрешав мертвих, а ще був першим єпископом Римським. Його перу належать два Соборних Послання. Загинув він мученицькою смертю - його розіп'яли на хресті вниз головою. Апостол Петро поплатився за християнську віру в 67 році. Вважається, що святий Петро має ключі від Царства Небесного - закриває і відкриває ворота до раю.

Апостол Павло спочатку не був християнином й мав інше ім'я (Савло), а навіть навпаки - боровся проти християн. Потім Господь прикликав його до апостольства й Павло змінив віру. Він написав 14 Послань й багато страждав за те, що поширював християнську віру світом. Його земний шлях закінчився у 67 році в Римі - йому відтяли голову.

Цих святих вшановують в один день, тому що вважається, що вони загинули в один час. Дата вшанування їхньої пам'яті обрана не випадково - саме у цей день перенесли реліквії апостолів з Риму в Сан-Себастьян. Згодом цей день 12 липня став розглядатися як день загального мучеництва святих Петра і Павла. У церкві святкування на честь апостолів Петра і Павла має найвищий статус торжества. Також цих святих називають первоверховними, адже вони були першими проповідниками-християнами, які поширювали віру

Переглядів: 91