Сьогодні відзначають Міжнародний день боротьби з епілепсією

У кожен другий понеділок лютого у світі відзначають Міжнародний день боротьби з епілепсією. Цьогоріч він зосереджений на стигматизації людей, які живуть з епілепсією у всьому світі і проводиться під слоганом : «Зробіть крок проти стигми в цей Міжнародний день боротьби з епілепсією».

Епілепсія впливає майже на всі аспекти життя людини з таким діагнозом. Для багатьох людей, які живуть з епілепсією, важче боротися зі стигмою, пов’язаною з цим захворюванням, ніж із самою хворобою. Дискримінація та стигматизація епілепсії можуть приймати різні форми та негативно впливати на життя хворих на епілепсію. Діти з епілепсією можуть стикатися з дискримінацією у формі усунення від шкільних або соціальних заходів, що може вплинути на їхній соціальний розвиток і самооцінку.

Подібним чином дорослі люди з епілепсією (понад 50%) можуть стикатися з дискримінацією на робочому місці, включно з тим, що їм не надають можливості працевлаштування чи підвищення по службі або позбавляють певних соціальних ролей через їхній стан.

Епілепсія є другою за частотою хронічною неврологічною хворобою. 70% пацієнтів можуть позбутись епілептичних нападів, застосовуючи сучасні ліки. Для частини з тих, хто продовжує страждати від непередбачуваних нападів, існують хірургічні методи лікування та застосування певних пристроїв.

Цьогорічна кампанія Міжнародного дня боротьби з епілепсією має на меті розвіяти міфи про невиліковність епілепсії, адже деякі дитячі форми захворювання минають в юнацькому віці. Необхідно позбутися суспільних помилкових уявлень про цю хворобу. Це може допомогти зменшити стигму та дискримінацію, з якими стикаються люди, які живуть з епілепсією, а також забезпечити їм доступ до тих же можливостей і прав, які є у всіх інших людей.

Переглядів: 1