Сьогодні відзначають Міжнародний день білої тростини

Щороку, 15 жовтня, у всьому світі відзначається Міжнародний день білої тростини, що був затверджений у 1970 році з ініціативи Міжнародної федерації сліпих, який має на меті привернути увагу громадськості, владних структур та меценатів до проблем людей з вадами зору.

Історія білої тростини, як символу сліпоти, бере початок у 1921 році. В м. Бристоль (Велика Британія) молодий фотограф Джеймс Біггс через нещасний випадок втратив зір. Порада осліплого солдата розвивати свою самостійність допомогла йому розпочати нове життя. З часом він зазначив, що звичайна тростина не гарантує безпеки, а також може стати джерелом небезпеки для інших перехожих. Джеймс пофарбував тростинку в білий колір, щоб вона більше привертала до себе увагу, навіть за похмурої погоди.

Головна мета цього Дня – ще раз привернути увагу громадськості до проблем незрячих людей, які часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть поруч з нами і не бачать всіх фарб навколишнього світу, щоб зрозуміти і прийняти один одного такими, які всі ми є: з усіма перевагами, негативними і позитивними сторонами характеру, складнощами і специфікою.

Варто зазначити, що у Львівській області проживає понад 2,5 тис. осіб з інвалідністю з вадами зору.

Довідково:

У 2022 році на виконання (в рамках) Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки для осіб з інвалідністю по зору департаментом соціального захисту населення закуплено технічні засоби медичної групи з мовним виводом (тонометри, глюкометри) та передбачено компенсацію за виготовлення та встановлення очних протезів. Для отримання технічних засобів особи з інвалідністю можуть звернутись до органу з питань соціального захисту сільської, селищної, міської ради або іншого органу, створеного відповідною сільською, селищною, міською радою за зареєстрованим місцем проживання/перебування.

Переглядів: 0