Сьогодні минає десята річниця від дня смерті Бориса Возницького

23 травня 2012 року помер Борис Возницький, директор Львівської національної галереї мистецтв, яка з 2013 року носить його ім’я.

Борис Возницький – український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), був Почесним громадянином п’яти міст.

Мистецтвознавець належить до тої плеяди музейних працівників, діяльність яких помітною сторінкою увійшла в історію культури. За 50 років діяльності Бориса Возницького, музей став одним з найбагатших музеїв України. Колекція  збільшилася в одинадцять разів творами світового та національного мистецтва, від найдавніших до наших днів.

“Усі ми згадуємо його насамперед як янгола-охоронця нашої української культури, адже усе життя Борис Григорович присвятив опіці над нею. Сьогодні, коли російські ракети руйнують наші пам’ятки архітектури та культурні установи, коли під загрозою опинилися тисячолітні цінності й надбання нашої нації, нам усім вкрай важливо пам’ятати про дивовижно-невтомну працелюбність Бориса Григоровича і брати з нього приклад. Схиляючи голову перед Борисом Григоровичем, маємо пам’ятати, що наше з вами завдання сьогодні – ніколи не відступати і гідно продовжувати його справу”, - наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Нагадаємо, 10 років тому 23 травня Герой України і директор Львівської картинної галереї Борис Возницький пішов із життя. Він помер за кермом автомобіля поблизу села Печенія Золочівського району на Львівщині. На той час Борису Возницькому було 86 років.

Переглядів: 0