Сьогодні Міжнародний день незрячих: обласна організація УТОС налічує понад 2 тисячі людей з порушенням зору

Щороку 13 листопада у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день незрячих (International Day of the Blind), щоб привернути увагу суспільства до них, поширити інформацію про їхні права.

За даними ВООЗ, близько 300 мільйонів людей у світі страждає від порушень зору, з них — майже 40 мільйонів незрячі.

Львівська обласна організація УТОС налічує понад 2600 людей з інвалідністю зі зору. Основною метою діяльності організації є захист інтересів людей з інвалідністю по зору, інтеграція їх у суспільство, соціально-трудова та медична і психологічна реабілітація.

Ще однією організацією, яка опікується людьми з порушеннями зору є Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка людей з інвалідністю» - УСІ, заснований у 2008 р. Мета організації – захист прав та інтересів осіб з інвалідністю, зокрема – з важкими порушеннями зору.

Торік у вересні в Україні презентували «Довідник безбарёєрності» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. У суспільстві, яке поділяє цінності безбар’єрності, важливо також просувати культуру толерантного спілкування, в тому числі стосовно людей з порушеннями зору.

«Довідник безбар’єрності» рекомендує відмовитися від вживання слів «сліпий», «підсліпуватий», «людина з вадами зору» та замінити їх на коректні «людина з порушеннями зору», «людина з повною/частковою втратою зору», «незрячий/незряча».

Довідково:

Цього дня у 1745 році у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який вперше продемонстрував свій метод навчання незрячих за допомогою придуманого ним шрифту. Він створив при школі друкарню та видав у ній декілька книг рельєфно-лінійним шрифтом. Це були перші книги для незрячих.

У 1784 році у Парижі на свої власні кошти у своєму приватному будинку він відкрив першу у світі школу для незрячих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих». За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до 1829 року, коли Луї Брайль винайшов шрифт.

Враховуючи титанічну роботу Валентина Гаюї, який робив все, щоб покращити якість життя незрячих людей, Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла рішення в день його народження – 13 листопада щороку відзначати Міжнародний день незрячих.

Переглядів: 0