Сьогодні міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається щорічно 8 вересня та символізує досягнення усього людства. Міжнародний день грамотності — один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй 8 вересня.

Мета Міжнародного дня грамотності – відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства загалом. Він наголошує на важливості грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.

Грамотність — свято для людства, яке досягло дивовижного прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх — дітей, молоді та дорослих — ще не до кінця досягнута мета. Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Попри помітні успіхи багатьох країн, понад 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а понад 100 мільйонів дітей не ходять до школи.

Цього дня проводять конференції та злети вчителів, найвидатніших педагогів нагороджують. Свято було запроваджене та святкують не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, а й усіх, хто навчає дітей і молодь та поширює грамотність.

Переглядів: 41