“Сьогодні є всі передумови для подальшого покращення стосунків українського та польського народів”, – Олег Синютка на засіданні Міжурядової координаційної ради

Дуже знаково, що Міжурядова координаційна рада з питань міжрегіонального співробітництва відбувається саме на Львівщині. Адже наша область та Підкарпатське воєводство є якраз тими майданчиками, де у першу чергу повинні бути відображені результати співпраці України та Польщі. Сьогодні наші держави мають усі передумови для подальшого покращення стосунків між українцями та поляками. І я переконаний, що саме в цьому відношенні Львівська область і Підкарпатське воєводство мають бути добрим прикладом.

На цьому наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка у п’ятницю, 28 жовтня, на ХІІІ засіданні Українсько-польської міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва.

У своєму виступі керманич області акцентував увагу на питанні просторового планування, яке слід синхронізувати на території України та Польщі. "Нам важливо, щоб у недалекій перспективі, коли Україна робитиме кроки щодо рівноправного членства у Європейському союзі, ми мали вже відповідно підготовлену базу, синхронізовані як нормативні документи, так і генеральні плани розвитку територій. Наше завдання, щоб єврорегіон, який об’єднуватиме Львівську область і Підкарпатське воєводство, став найбільш динамічним регіоном Східної Європи", - зазначив він.

Під час виступу Олег Синютка також звернув увагу на процесі об’єднання громад. "Ми врахували ті моменти і той досвід, який накопичився за час заснування перших 16-ти об’єднаних громад, а також  досвід Республіки Польща", - розповів він.

Окремо голова ОДА акцентував на розвитку прикордонної інфраструктури, зокрема озвучив необхідність створення ще двох пунктів пропуску через українсько-польський кордон на території області. "Нам надзвичайно важливо, щоби разом із розвитком наявних пунктів пропуску, окрім "Нижанковичі-Мальховіце", ми у ближчій перспективі розглянули можливість реалізації пунктів пропуску у Турківському та Старосамбірському районах. Це би дало великий поштовх для розвитку цих прикордонних територій. Зі сторони України є абсолютно усі можливості для цього, тому ми потребуємо підтримки із польської сторони", - сказав він.

Також у виступі Олег Синютка наголосив на боротьбі із контрабандою на кордоні. "Окрім технічних засобів, кардинальним рішенням цього питання буде запровадження на усіх пунктах пропуску спільного огляду українською та польською стороною. На мою думку, це стало б сильним ударом для корупції та контрабанди", - резюмував він.

Переглядів: 293