Сьогодні 75-та річниця початку операції «Вісла»

Сьогодні, 28 квітня, Україна вшановує 75 річницю пам‘яті українців, депортованих під час операції «Вісла». Військово-політична операція польської комуністичної влади полягала у депортації всього українського населення з південно-східних регіонів Польщі (Лемківщина, Холмщина, Надсяння й Підляшшя) до її північно-західних земель.

Спеціальна оперативна група «Вісла» у склад якої входили близько 21 тисячі військових, жорстокими та нелюдськими методами розпочали виселення етнічного населення.

Початком етнічної чистки вважають 28 квітня 1947 року. Операція «Вісла» була одним з масштабних злочинів тоталітарного комуністичного режиму.

В цей час українців було позбавлено дому, церкви, школи й інших можливостей розвивати власне суспільно-культурне життя.

«На жаль сьогодні історія повторюється…У 2022 році ми маємо новий геноцид. Жорстоке вторгнення російських рашистів та примусове виселення та вивезення українців з території України. Однак, українці – це сильна квітуча нація, яка ніколи не здавалась і не здається у власній боротьбі за вільну незалежну країну, культуру та ідентичність. Це знає кожен і в цьому переконався весь світ! Щоденно наші військові стоять на захисті країни та кордонів нашої держави. Ніщо не зможе знищити Сильну та Незалежну державу Україну! Вічна пам’ять усім, хто віддав  своє життя в боротьбі за Україну»!», - зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА.

Переглядів: 0