Службовці органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Львівщини підвищили свої компетенції з кібербезпеки

Станом на сьогодні Україна є другою країною в світі, після США, по кількості кібератак. Цифрове середовище стало ще одним, часто непомітним, але вкрай важливим місцем бою у боротьбі з ворогом.

Усе частіше кібератаки ворога спрямовуються на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою знищення їхньої цифрової інфраструктури. Відповідно лише обізнаність та відповідальне посадове ставлення до питань кібербезпеки, кібергігієни та медіаграмотності дозволяє гідно протистояти ворогу.

Цими днями, 27-28 жовтня,  у місті Трускавець управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації спільно з командою CRDF Global в Україні, в рамках підписаного меморандуму про взаєморозуміння,  провели дводенний гібридний семінар на тему: «Основи кібергігієни та медіаграмотності для представників державних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Львівської області». У заході взяли участь рекордна кількість учасників: понад 200 слухали семінар онлайн та 33 учасники долучилися фізично.

У ході семінару учасники мали змогу покращити свої знання та додатково дізнатися про:

- безпечне користування поштовими сервісами та месенджерами;

- захист інформації та особистих пристроїв;

- анонімність, роботу з VPN та ризики використання незахищеної мережі Wi-Fi;

- безпекові моменти в роботі з цифровими підписами;

- питання соціальної інженерії, OSINT та ін.

Зі слів начальника управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максима Столярчука наступним кроком стане впровадження навчального онлайн-курсу з основ кібербезпеки для посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців Львівщини, що допоможе публічним управлінцям не лише підвищити рівень знань з цифрової грамотності, але й розповість про найпоширеніші пастки кіберзлочинців та шляхи протидії компрометації даних.

Заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін підкреслив, що проведення семінарів з кібергігієни на Львівщині, сприяють реалізації цілей Стратегії кібербезпеки України, затвердженої Указом Президента України та спрямовані на підвищення кваліфікації та обізнаності спеціалістів місцевого та державного сектору.

Нагадаємо, навчальні програми із кібербезпеки, кібергігієни, цифрової та медіаграмотності реалізуються CRDF Global в Україні за підтримки Ради національної безпеки і оборони України, Національного координаційного центру кібербезпеки та U.S. Department of State.

Переглядів: 0