«Слава Україні! Героям Слава!» – на Львівщині відзначили День Героїв

У День Героїв на Львівщині вшанували пам'ять всіх українців, що пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та Незалежність України. Представники влади, волонтерських, патріотичних та ветеранських організацій, учасники АТО, родини Героїв Небесної Сотні, медики Майдану та учасники Революції Гідності, молодіжні громадські організації, ліцеїсти, школярі та студенти – всього понад 1000 осіб пройшли містом урочистою ходою. Вони несли стрічки із патріотичними висловами. Очолив колону оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Учасники масштабної акції пройшли вулицями Львова до пам’ятника Степану Бандері. За маршрутом руху колони активісти вшанували визначних діячів української історії та поклали квіти біля таблиці Р. Дашкевичу, таблиці О. Гасину, таблиці патріарху Й. Сліпому, пам’ятника отцю М. Шашкевичу, таблиці жертвам спецслужб тоталітарних режимів, пам’ятника Жертв комуністичних злочинів, пам’ятника М. Вербицькому, таблиці Р. Шухевича, таблиці Є. Коновальця.

Опісля, на площі біля пам’ятника Степану Бандері зведений хор із 20 хорів області виконав Національний Гімн України, також відбулось громадське віче.

До учасників дійства звернулася донька загиблого Героя – Вікторія Дудин.

«У школі нам розповідали про Героїв далеких воєн, які боролися за Незалежність нашої держави: від часів Київської Русі і Короля Данила, і до Героїв УПА. І коли б хтось сказав мені, що мій тато стане Героєм і покладе своє життя у боротьбі за мирне небо над моєю Україною, я б не повірила. Сьогодні я хочу, щоб ми згадали усіх Героїв і тих, хто загинув, і тих, хто втратив здоров’я, і тих, хто ще у полоні, і тих, хто повернувся додому, і тих, хто ще там, на війні. І хочу, щоб пам’ятали їх усіх, і серед них і мого тата».

Також на площі перед пам’ятником провідника ОУН відзнаками нагородили військових, які отримали поранення у бою.

Окрім того, у межах відзначення Дня Героїв у сквері «На валах» експонують виставку «Алея Героїв» із реконструкторами в одностроях українських збройних формувань періоду національно-визвольної боротьби.

Зазначимо, День Героїв в Україні є щорічним святом, яке відзначають четвертої неділі травня. Свято встановлене на честь борців за волю України і охоплює всі історичні епохи та спрямоване на патріотичне виховання молоді, а також на вшанування українських Героїв.