«Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя»: у Львівському національному університеті презентували книгу Глави УГКЦ

Цей доробок вперше з‘явився в Італії у 2018 році, нещодавно його переклали українською.

Сьогодні, 30 травня, на Львівщині з візитом перебуває Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Тут, у Львівському національному університеті ім. І. Франка, він презентує україномовний переклад своєї книги «Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя». Цей доробок вперше з‘явився в Італії у 2018 році у формі діалогу з отцем Паоло Асоланом, професором Папського латеранського університету в Римі.

Участь у презентації книги взяли заступник очільника Львівської ОВА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. Серед інших присутніх – викладачі, студенти, представники влади і громадськості. Загалом захід об’єднав декілька сотень зацікавлених людей, які мали змогу поспілкуватись з Главою УГКЦ, висловити свої думки щодо змісту та перекладу книги, послухати настанови Блаженнішого.

Зазначимо, «Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя» – це діалог представника наукового середовища західної культури та Предстоятеля найбільшої Східної католицької Церкви, побудований на трьох богословських чеснотах: вірі, надії і любові. Для професора Асолана важливо зрозуміти, як ці три богословські чесноти об'явилися в житті та мученичому свідченні Української Греко-Католицької Церкви, звідси і головне його зацікавлення: якою є її духовна спадщина, історія, а найголовніше – що вона може запропонувати західному  секуляризованому світу.

Автором передмови є кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Святого Престолу (Ватикан), післямову написав Андреа Гальярдуччі, журналіст та ватиканський оглядач. Переклад на українську мову здійснив Центр італійської мови і культури ЛНУ ім. І. Франка спільно із Секретаріатом Глави УГКЦ в Римі.