Шість студентських команд області позмагалися за першість у конкурсі проєктів «Соціальний Ейнштейн»

Три команди переможців отримали грошові премії на реалізацію своїх проєктів.

«Соціальний Ейнштейн» – це щорічний конкурс проєктів для студентів соціальних напрямів у Львівській області. Його започаткувала БО «Дія.Ми» у співпраці з Службою у справах дітей Львівської ОВА та Національним університетом «Львівська Політехніка».

Загалом на участь в конкурсі подали заявки 11 команд, які представляли чотири ВНЗ Львівщини. У фіналі свої проєкти презентували 6 команд.

Тематика проєктів стосувалася реальних проблем та питань: створення та розвиток соціальних послуг, інформаційна кампанія з популяризації професії ФСР та безбар’єрність в громадах.

Кожна команда повинна була виконати усі вимоги організаторів: презентація, актуальність, реальність реалізації, наявність мети, завдання, результатів та ризиків, а також ефективне використання коштів. Адже окрім стипендії, один з проєктів переможців буде реалізований.

«Створення соціальних послуг на місцях, реформи деінституціалізації та децентралізації продемонстрували потребу у кваліфікованих спеціалістах соціальної сфери, готових працювати навіть у складних умовах. Зараз дуже гостро відчувається потреба в активізації студентів соціальних спеціальностей, бо саме вони працюють з людьми, які постраждали від бойових дій, вони шукають для дітей сім'ї, готують майбутніх опікунів, вони підтримують та супроводжують воїнів, а також тих, хто покинув домівки», – зазначив начальник Служби у справах дітей Володимир Лис.

За рішенням членів журі, перше місце, допомогу в реалізації проєкту та 15 000 грн отримала команда Львівської Політехніки – «Лисички». Вони представили проєкт «Комунікаційні заходи щодо популяризації послуги патронатної сім’ї у Бродівській міській ТГ». Проєкт розрахований на одну громаду та передбачає залучення сучасних інструментів комунікації.

Друге місце виборола команда «Не дивує» з ЛНУ імені Івана Франка, кафедра «Психології».  Вони отримають стипендію в розмірі 10 000 грн. У планах команди створення мобільного додатку для психологічної реабілітації тих, хто потребує негайної допомоги та створення карти надавачів послуг психологічної підтримки на Львівщині.

Третє місце та 5 000 грн отримала команда з УКУ «Кафедра педагогіки і соціальної роботи» - «Мері Річмонд», з проєктом #SocialTalk. Ідея команди полягає у створенні контенту для Тік-Ток каналу кафедри для популяризації професії ФСР серед молоді. Основним акцентом буде залучення абітурієнтів на соціальні напрямки навчання.

До складу журі увійшли:

  • Володимир Лис, керівник Служби у справах дітей Львівської ОВА;
  • Софія Крушельницька, голова правління БО «Дія.Ми»;
  • Михайло Обіход, доцент кафедри соціології  та соціальної роботи НУ «Львівська Політехніка»;
  • Роман Перепічка, керівник проєктів у благодійному фонді «Відкриті очі»;
  • Михайло Чижовський, автор інклюзивних проєктів в студії архітектури «KORA».

Іменну відзнаку та стипендію від експерта з універсального дизайну архітектурного бюро «КОRA», отримала команда «Агенти змін» від ЛНУ ім. Івана Франка, кафедри «Соціальне забезпечення та управління персоналом». Проєкт «Творимо надію разом» – це дитячий пізнавально-розважальний простір «Надія є» для дітей ВПО. Учасники пропонують залучати студентів до роботи із дітьми ВПО для соціалізації в новій громаді.

На цьому конкурс не завершується, адже БО «Дія.Ми» разом із партнерами залучатиме активних студентів до тренінгів та навчань із проєктного менеджменту та комунікації, щоб доопрацювати проєкти і вже влітку 2023 року почати реалізацію найкращого. На проєкт виділили 100 000 грн.

Переглядів: 0