Що варто знати про бронхіальну астму: розповіли у Центрі легеневого здоров’я

Астма — це хронічна хвороба, яка найчастіше проявляється періодичними нападами задишки та свистячими хрипами.

Частота та ступінь важкості цих симптомів можуть бути різними. Наприклад, інтервал між нападами може коливатися від однієї години до одного дня. Як правило, напади відбуваються під час фізичної активності або вночі.

Захворювання розвивається як хронічне запалення бронхів, що призводить до підвищення чутливості нервових закінчень в дихальних шляхах та їх швидкого подразнення. Під час нападу збільшуються слизові оболонки бронхіол, внаслідок чого звужуються дихальні шляхи, людина не може нормально вдихнути повітря чи видихнути.

Близько 300 мільйонів мешканців планети страждають від бронхіальної астми.

Астма невиліковна, проте можна контролювати перебіг захворювання. Генетична схильність в поєднанні з зовнішніми подразниками є найбільш поширеними факторами ризику розвитку астми. Разом з тим до причини бронхіальної астми можна віднести: алергени (в тому числі й домашні, як от пил і пилові кліщі, пліснява, шерсть, пір’я, побутова хімія, тощо), спадкову схильність, шкідливі умови праці, часті респіраторні захворювання, низьку фізичну активність.

«Якщо вас, періодично або постійно, турбують задишка, сухий і надривний кашель, свистячі хрипи при видиху чи біль в грудях, не гаючи часу потрібно звернутися за медичною допомогою. Кашель з невеликим виділенням мокроти, що часто посилюється вночі, а вдень — відступає, неочікувані та сильні напади кашлю — усі ці симптоми можуть свідчити про бронхіальну астму. Аби зменшити ризики бронхіальної астми, важливо слідкувати за чистотою вдома, рівнем сухості повітря, обмежити використання побутової хімії, при підозрах на алергію, звернутися до лікаря», — зазначила лікар-пульмонологиня Центру легеневого здоров'я Христина Вольницька.

За інформацією департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА,  за останній рік у Львівському обласному діагностичному центрі та у Львівській обласній клінічній лікарні зареєстрували вже 114 випадків захворювання на бронхіальну астму – це 34% зі всіх алергенних захворювань, виявлених за цей період у пацієнтів зазначених медзакладів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість випадків зросла на 8%.

Переглядів: 0