Щорічно в третю суботу вересня святкують День фармацевта

Шановні працівники фармацевтичної сфери! Прийміть найщиріші вітання з професійним святом - Днем фармацевтичного працівника!

Бути фармацевтом - це означає щодня і щогодини піклуватися про здоров'я кожної людини. Завдяки Вашому професійній майстерності та самовідданості, ентузіазму і наполегливій праці, галузь фармації завжди була і залишається на високому рівні.

Бажаємо Вам міцного здоров'я, творчої наснаги в досягненні нових цілей, невичерпної енергії та нових професійних успіхів!

Голова Яворівської райдержадміністрації

Ігор Самардак

Голова районної ради

Володимир Сичак

для довідки

Історія Дня фармацевта

Професійне свято фармацевтів було засноване президентом України 7 вересня 1999 року. Згідно з Указом Президента України «Про День фармацевтичного працівника» від 7 вересня 1999 року № 1128/99, свято фармацевта встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Міністерства охорони здоров'я України та враховуючи значний внесок працівників фармацевтичної галузі в охорону здоров'я населення…».

Про професію фармацевта

Фармацевтичним працівником називають фахівця, основне завдання якого полягає в створенні, а також, зберіганні лікарських засобів і підборі їх правильного складу.  Фармацевти можуть співпрацювати з фабриками і заводами, лабораторіями і складами, лікарнями. Читайте також За рік українці витратили 14 мільярдів гривень на ліки з недоведеною ефективністю Фармацевтична галузь в Україні

На сьогодні у фармацевтичній галузі України працюють понад 350 тисяч фармацевтів. Всі вони святкують День фармацевта з розумінням того, що їхня робота є вкрай важливою для людей. Адже саме завдяки фармацевтам країна забезпечена усіма необхідними лікарськими препаратами.

Варто зазначити, що Україна є експортером ліків, працюючи в цьому напрямку з 25 країнами світу. Асортимент препаратів, що випускаються в Україні, постійно поповнюється.

За офіційними даними, в Україні функціонує близько 10 тисяч аптек, більше 5 тисяч аптечних пунктів і понад 6 тисяч аптечних кіосків.  Тож день фармацевта в Україні відзначають співробітники 5000 фармацевтичних організацій.

Переглядів: 442