Рятувальники нагадують про основні правила безпеки під час заморозків

У зв’язку зі значним пониженням температури повітря та погіршенням погодних умов Головне управління ДСНС України у Львівській області нагадує громадянам про основні правила безпеки під час перебування на свіжому повітрі під час морозів.

Для профілактики переохолодження організму та обморожень варто дотримуватись наступних правил під час перебування на вулиці в холодну пору року:

Ні в якому разі не вживати алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння викликає велику втрату тепла. Додатковим фактором є неможливість сконцентрувати свою увагу на ознаках обмороження.

Носити вільний багатошаровий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Захищати відкриті ділянки шкіри.

Особливу увагу необхідно приділяти взуттю. Тісне взуття, відсутність устілки, вологі шкарпетки часто є головною передумовою для появи перших ознак обмороження.

Не носити на морозі металевих, золотих чи срібних прикрас. По-перше метал при низькій температурі набагато швидше стає холоднішим по відношенню до температури тіла, внаслідок чого можливе «прилипання» до шкіри з больовими відчуттями.

Не дозволяйте обмороженим ділянкам тіла знову замерзнути – це викличе більш значні ушкодження шкіри.

Не знімайте на вулиці взуття з обморожених кінцівок – вони набрякнуть і ви не зможете знову надіти взуття. Необхідно якнайшвидше дістатися в тепле місце.

По можливості варто ховатись від вітру – ймовірність обмороження у вітряну холодну погоду значно вища.

Після довгого перебування на морозі обов’язково переконайтесь у відсутності обмороження.

Варто врахувати, що у дітей терморегуляція організму ще не повністю сформована, а у людей похилого віку ця функція буває порушена. Тому варто врахувати, що саме ці категорії найбільше схильні до переохолодження та обмороження.

Якщо ж обмороження все ж таки відбулось, потерпілого варто перенести в тепло, зняти промерзлі речі та обгорнути теплоізоляційною тканиною, по-можливості напоїти теплим чаєм та якнайшвидше звернутися медичного фахівця.

Переглядів: 315