РОБОТА ЗА КОРДОНОМ – ГАРНА КАЗКА АБО ЖОРСТОКА РЕАЛЬНІСТЬ?

 

На сьогоднішній день все більше студентів, майбутніх випускників, і дорослої частини населення замислюються над можливістю роботи за кордоном. На думку більшості, така перспектива несе в собі тільки позитивні моменти. А саме: дозволяє набратися досвіду, підтягнути рівень іноземної мови, завести безліч цікавих знайомств і, звичайно ж, заробити «великі» гроші. Але чи так це насправді?

У народі є дуже правдиве і корисне прислів’я: «Добре там, де нас немає». Дуже шкода, що наше сучасне суспільство про неї не завжди згадує. Безумовно, вище перераховані плюси роботи за кордоном дійсно є. Крім того, працівник, отримавши значний досвід за кордоном, повернувшись на батьківщину може, з легкістю зацікавити рекрутера великої компанії настільки, що той його «відірве з руками і ногами». Чому? Все просто. Людина, яка пропрацювала якийсь час в іноземних компаніях, вже навчився правильно себе резюмувати і представляти перед суспільством в кращому світлі. У свою чергу, цього навчає менталітет в зарубіжних країнах.

Другим досить грунтовним мінусом роботи за кордоном є пошук сфери діяльності. Найкраще, коли ця важка «ноша» лягає  на плечі компанії, яка в цьому розуміється. Подібні підприємства знаходять найоптимальніші пропозиції, самі домовляються з зарубіжними організаціями, а також беруть на себе більшість інших домовленостей з приводу самої поїздки та періоду перебування за кордоном. Все просто, чи не так? Але сучасному суспільству властиво економити (і часом нерозсудливо). Тому, люди самі займаються трудомістким процесом підготовки до поїздки, а деякі навіть не вибирають заздалегідь компанію, в якій би працювали. Так би мовити, йдуть світ за очі. І в більшості випадків це закінчується плачевно.

ПРО ЩО ВАРТО ЗАДУМАТИСЯ?

Часто при словах «робота за кордоном» у багатьох в голові починають миготіти картинки з голлівудських фільмів: чисті вулички, доглянуті люди, великі і гарні будинки. Але, не треба втрачати голову і піддаватися романтичним поривам «кинути все і полетіти». Давайте розглянемо всі негативні сторони працевлаштування в іншій країні.

Різні країни – різні менталітети. Спочатку всім дуже складно адаптуватися до зовсім іншого світу, зрозуміти людей і навчитися з ними нормально спілкуватися. Багато хто не витримує саме цього першого періоду «притирання до нової країни». Якщо ви все-таки зважилися, підготуйтеся заздалегідь: вивчіть культуру, норми поведінки та налаштуйте себе морально.

ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ ЗА КОРДОНОМ

Великі витрати на побут. Наступна проблема, з якою стикаються переселенці – високі ціни за оренду житла, житлово-комунального господарства та харчування. Так, дохід значно вище, але і витрати ще більші. Часто виходить так, що після оплати всіх рахунків, в залишку виходить точно така ж заробітна плата, яка була на батьківщині.

ПРОФ АТЕСТАЦІЯ НА РОБОТІ ЗА КОРДОНОМ

Ризики шахрайства. У нашій країні нечесних роботодавців на ринку праці не менше ніж в інших країнах. Справа в тому, що потрапити на гачок аферистів на «чужій стороні» куди страшніше і небезпечніше.

Заздалегідь ніяких порад тут дати не можна. Досконально вивчайте процес працевлаштування в країні, куди їдете. Нюанси грають важливу роль.

Не важливо в якій країні ви працюєте, якщо ви кваліфікований і працьовитий співробітник – ви зумієте побудувати кар’єру в будь-якій точці земної кулі. Все ж, не варто робити поспішних рішень і відповідально поставитися до подібних моментів.

Підсумувавши, варто відповісти на головне питання: «І все-таки, робота за кордоном – гарна казка або жорстока реальність? Це, скоріше, сучасні реалії. Красивою казкою це не можна назвати по одній простій причині: робота за кордоном – зовсім не казка. Вам не падатимуть «гроші з неба», ви не будете «протирати штани» на роботі, ви просто будете працювати, і отримувати винагороду за свою працю. Але і жорстокою реальністю перспективу роботи за кордоном назвати не можна. Адже це цілком звичайне життя. Єдине, це життя спочатку буде протікати в не зовсім звичній для вас обстановці, і спочатку з не зовсім знайомими людьми.

Джерело:https://ma-work.com.ua/uk/news/robota-za-kordonom-garna-kazka-abo-zhorstoka-realnist/

Переглядів: 174