Різного віку та з різних областей: в закладах Львівщини знайшли прихисток майже 800 внутрішньо-переміщених дітей

З перших днів війни до Львівської області евакуювали дітей з десяти регіонів України. Усіх розселили у понад 20 відповідних закладів області, де загалом зараз проживають майже 800 внутрішньо переміщених дітей різного віку.

Серед евакуйованих: вихованці різних дитячих закладів, в тому числі інтернатів, з різними нозологіями. Також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Про це в програмі «Говорить Великий Львів» розповів начальник Служби у справах дітей Володимир Лис.

Загалом на Львівщині перебувають 2190 – дітей-сиріт, з них 1964 проживають у сімейних формах виховання, тобто під опікою, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

«У перші два тижні повномасштабного вторгнення на Львівщину евакуювались найбільше дітей. Усі різного віку, з різними потребами. Був випадок, коли до нас приїхали дітки з Запоріжжя віком до трьох років, які навіть не плакали, адже були настільки втомлені. Звісно здебільшого окрім втоми, вони відчувають страх, бо Львівщина для них це абсолютно нове місце. Багато хто на власні очі бачив жах війни і як руйнуються їхні рідні домівки. З боку адміністрації та за підтримки партнерів ми робимо усе, аби ці діти були всім забезпечені. За потреби з ними працюють медики та психологи», - зауважив Володимир Лис.

Водночас за понад 90 днів війни 35 дітей, які перебували на території Львівщини, знову возз’єднались з матерями, котрі через бойові дії не мали змоги евакуюватись разом.

Відповідно до офіційних даних Офісу Генерального прокурора України, станом на 1 червня від російської агресії загинули 243 дитини, ще 446 – поранені. Найбільше постраждалих у Донецькій, Київській та Харківській областях.

Щодо Львівщини, то внаслідок влучання ракети у станцію технічного обслуговування автомобілів, 18 квітня, уламки потрапили в дитячий притулок. На щастя, загиблих не було.

«Ці уламки є свідченням того, що російський окупант немає нічого святого, бо ним керує лише лють до українців. Ми передали речові докази в правоохоронні органи, документуємо усі порушення ворога», - додав Володимир Лис.

Переглядів: 2