Рятувальники Львівщини отримали від Мальтійської служби допомоги мобільний генератор

 Ще один такий генератор отримають ДСНСники Харківської області.

Мальтійська служба допомоги в Україні розпочала новий спеціальний проєкт «Зимова програма», в межах якого сьогодні, 11 листопада, рятувальникам Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській та Харківській областях передали мобільні сонячні генератори.

Генератори мають вигляд мобільних контейнерів з сонячними батареями, акумуляторами та резервним джерелом енергії – дизельним генератором. Потужність генераторів становить 15 та 20 кВт. Їх закупили в Німеччині. Вартість одного близько 3 мільйонів гривень.

До теми: Стрілківська ТГ отримала шкільний бус від Мальтійської служби допомоги

«Мальтійська служба допомоги бере участь у багатьох великих проєктах не лише на Львівщині, а й по всій Україні. Ця організація однією з перших приходить на допомогу: доставляє гуманітарні вантажі по країні, забезпечує харчуванням прихистки для вимушених переселенців, допомагає відновити приватні садиби, зруйновані внаслідок ворожих дій окупантів. Ще один важливий вектор допомоги полягає в тому, щоб забезпечити людей резервними джерелами електропостачання. Здавалося б, зателефонувати рідним чи мати змогу приготувати їжу – це наші буденні речі, однак ворог цілеспрямовано хоче відібрати у нас і це. Дякуючи нашим міжнародним партнерам, громадським організаціям та, безумовно, волонтерам, ми крок за кроком наближаємо нашу перемогу, попри ті складні умови, які випали на долю кожного українця», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Зимова програма»  покликана допомогти українцям підготуватися до зими, зокрема у прифронтових та фронтових регіонах. Програма включає в себе передачу зимових наборів, передбачених для використання в умовах відсутності електропостачання (теплий одяг, зарядні пристрої, термоси, генератори тощо).

«Загалом  в межах програми ми передаємо 300 генераторів різної потужності, які невдовзі отримають різні області. Завдяки таким генераторам можна зарядити телефон, аби завжди бути на зв’язку з рідними, увімкнути електроприлади та навіть забезпечити функціонування насосних станцій у населених пунктах. Генератори вже передали частині населених пунктів на деокупованій території Харківської області. Разом з тим, генератори отримають рятувальники Львівщини та Харківщини», – розповів директор Мальтійської служби допомоги в Україні Павло Тітко.

Читайте також: У Самборі почнуть реконструкцію приміщення для проживання ВПО

До слова, Мальтійська служба допомоги забезпечила також потужними генераторами соціальні установи Львова (наприклад, геріатричний пансіонат та психоневрологічний інтернат) та модульні містечка для ВПО у Львові.

«З боку ДСНС ми забезпечимо ефективне використання цього генератора для допомоги населенню, адже такі засоби допомагатимуть людям у скрутних ситуаціях. Завдяки мобільності, генератори можна перевозити у місця найбільшої потреби, що вкрай важливо під час рятувальних робіт. Такий генератор може працювати декілька днів автономно», – поділився перший заступник начальника ГУ ДСНС у Львівській області Валерій Глобенко.

Переглядів: 0