«Репід Трайдент – 2019»: техніка навчань

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Львівщині під час проведення міжнародних навчань «РепідТрайдент–2019» залучити безпрецедентна кількість новітньої бойової техніки та озброєння українського виробництва. І до цього потрібно додати ще і екіпіровку військовослужбовців, яка теж значно змінилась за останні 5 років війни. Тепер на тлі військовослужбовців НАТО наші солдати не виглядають жебраками в запраному добіла «дубку», які їздять на «доісторичних» УАЗах.

Бронеавтомобілі «Козак», «Варта», «Спартан» достойно конкурують з аналогічними автомобілями свого класу, які стоять на озброєнні в країнах НАТО. Навіть невмирущі «таблетки» (УАЗ – 452 сімейства автомобілів Ульянівського автомобільного заводу, яке представлено на ринку з 1966 року) переважно замінено на сучасні «Богдани».

Щоб розвіяти недоречний скептицизм певних критиків позитивних реформ у нашій державі, зазначимо, що вся ця техніка не для парадів – вона є штатним озброєнням у підрозділах. А деяка навіть має свій бойовий досвід, набутий у районі проведення АТО\ООС.

Окремо потрібно зупинись на озброєнні та екіпіруванні наших бійців. Поступово і впевнено у військову «моду» входять надсучасні автомати «Форт» та «Малюк». Вдягнуті бійці у новітні бронежилети, а голову захищають сучасні шоломи. До речі, ці шоломи дозволяють кріпити чимало необхідних на полі бою пристроїв – тобто тепловізорів, нічних прицілів, радіогарнітур, ліхтарів та лазерних датчиків тощо.

На думку іноземних експертів, які присутні на міжнародних навчаннях «РепідТрайдент – 2019», Україна за останні роки зробила рішучий еволюційний крок у питаннях переозброєння власних силових структур. І цей аспект також дозволяє упевнено говорити про сумісність підрозділів Збройних Сил України з військовими підрозділами країн НАТО.

Нагадаємо: На відміну від всіх попередніх навчань, цьогорічні ставлять впевнений рекорд із залучення особового складу, бойової техніки та озброєння: понад 3500 військовослужбовців та 600 одиниць військової техніки, які одночасно діють на навчальних ділянках військового полігона.

Джерело: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2671321842905800&set=pcb.2671328372905147&type=3&theater

Переглядів: 41