Реконструкція старого корпусу: у Монастироцькому інтернаті створять покращені умови для пацієнтів

Кошти на реконструкцію передбачили в обласному бюджеті.

Монастироцький психоневрологічний інтернат розташований у Львівському районі. Призначений для перебування чоловіків, які мають психічні розлади. Тут їх забезпечують всіма необхідними для проживання умовами, надають послуги соціального догляду. Зараз у закладі проживають 193 пацієнти, з них 31 – переселенці з Лисичанська, Бахмута та міст Запорізької області.

Інтернат включає кілька окремих корпусів, один з яких планують реконструювати та облаштувати у ньому ще 40 місць. На це в обласному бюджеті передбачили 15 млн грн.

«З приходом три роки тому директорки інтернату Ганни Надяк заклад став таким, яким ми сьогодні його бачимо. Це відзначає і колектив інтернату, і департамент соціального захисту населення обласної адміністрації. Директорка сформувала команду та поставила перед нею правильні стратегічні цілі. Тут чисті та охайні приміщення, оновлений харчоблок. Цього разу очільниця закладу звернулася зі запитом виділити кошти на облаштування додаткових ліжкомісць у старому корпусі. Починаємо роботу над ПКД і експертизою, сподіваємося, що до кінця року встигнемо зробити першу чергу, а навесні – завершити», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«Собі за завдання разом з департаментом ставимо проаналізувати роботу всіх обласних закладів у сфері соцзахисту. Відповідно продовжуватимемо такі планові виїзні комісії. Нагадаю, що за підсумками попередньої робочої поїздки я особисто і департамент критично оцінили роботу керівника Ходорівського інтернату, бо він не робить хоч якихось кроків, щоб розвивати установу. Кожне життя безцінне, кожна людина, чи вона в садочку,  школі, лікарні, психневроінтернаті або психіатричній лікарні, має право на належне отримання медичних, соціальних, освітніх послуг», – додав Іван Собко.

Завдяки допомозі міжнародних благодійних організацій в Монастироцькому інтернаті відремонтували частину приміщень та закупили для пацієнтів телевізори. Також тут є власна пекарня, сад, а на господарстві – 19 корів.

Двоповерхове приміщення, яке планують реконструювати, постраждало від пожежі кілька десятків років тому. У ньому збереглися перекриття та каркасні конструкції.

Зазначимо, що в обласному бюджеті передбачили 21 млн грн на облаштування додаткових місць у закладах психоневрологічного типу, зокрема, у Монастироцькому, Грушківському, Ходорівському психоневрологічних інтернатах та у Журавненському будинку підтриманого проживання. Ще 11 млн грн виділили для установи соцзахисту у селі Заклад.

Переглядів: 0