Рава-Руська та Добросинсько-Магерівська громади офіційно затвердили стратегії розвитку та плани заходів з їх реалізації

Пріоритетними видами економічної діяльності для громад є такі галузі як: сільське господарство, деревообробна промисловість, харчова промисловість, логістика, будівництво, а також сфера послуг.

Найголовнішою сильною стороною, яку необхідно розвивати цим сусіднім громадам, є вигідне прикордонне розташування, що формує їх потужний логістично-транзитний потенціал.

Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА.

Адже реалізація державного інвестиційного проєкту високошвидкісного залізничного сполучення між Варшавою та Києвом через Львів, першим етапом якого є прокладений новий 8-км відрізок вузькоколійки між м.Рава-Руська і держкордоном (Гребенне) стане найшвидшим залізничним сполученням з Львівщини до Варшави.

Крім того, вже сьогодні автомобільна дорога загального користування державного значення М-09, що збігається з частиною європейського автомобільного маршруту E372 (Варшава — Львів), діючі автомобільний пункт пропуску «Рава-Руська - Гребенне» та  залізничний пункт пропуску «Рава-Руська – Держкордон (Верхрата)» дають не лише громадам, а й регіону великі переваги.

Як додали в департаменті економічної політики, пріоритетними видами економічної діяльності для громад є такі галузі як: сільське господарство, деревообробна промисловість, харчова промисловість, логістика (насамперед, вантажні перевезення), будівництво, а також сфера послуг (насамперед, придорожні сервіси, готелярство та ресторація).

Ці громади однаково потребують створення нових промислових майданчиків та логістичних об'єктів для залучення інвестицій. Ця необхідність врахована в планах заходів з реалізації стратегій, в яких запроєктовано на 2023-2025 роки створення на територіях громад індустріальних парків, активізація і підтримка всіх бізнес процесів, розроблення містобудівної документації та інвестиційних паспортів.

Добросинсько-Магерівська громада до 2027 року робитиме акцент на проекти з відновлювальної енергетики та екологічні проекти, а також створюватиме індустріальний парк для агропереробних підприємств.

У Раві-Руській для подолання проблем житлово-комунального господарства запланували провести ремонт доріг, реконструкцію каналізаційних очисних споруд, встановлення сміттєсортувальної лінії.

Важливе місце в стратегіях громад відвели розвитку молодіжного середовища. Так, проектами розвитку для молоді в Раві-Руській стануть створення Бібліохабу (на базі бібліотеки-філії для дітей м.Рава-Руська), заснування ДЮСШ Рава-Руська, створення молодіжного центру в м. Рава-Руська та облаштування молодіжних просторів у старостинських округах. У Добросинсько-Магерівській громаді - реконструкція будівлі колишнього кінотеатру під Народний дім з літнім концертним залом, створення Молодіжного центру «Вперед і Вгору», впровадження енергозберігаючих заходів в народних домах.

Нагадаємо, що Рава-Руська та Добросинсько-Магерівська громади - одні з тих громад, які отримали супровід Львівської ОВА в процесі формування стратегій розвитку.

Експертну допомогу під час засідання робочих груп надали HOVERLA / проєкт USAID в Україні та ДУ «Інститут регіональних досліджень ім МІ Долішнього НАН України».

Переглядів: 0