Ракетна загроза, допомога від шведського волонтера та відкриття аптеки-музею: коротко про головне на Львівщині за добу

Один раз сирени сповіщали про повітряну тривогу у Львівській області – 26 травня о 03:49.

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький. Була загроза ракетного удару з літаків стратегічної авіації зі сторони Каспійського моря. На Львівщині небезпека не справдилась.

16 громад нашої області отримають до 10 тисяч євро на облаштування та розвиток молодіжних центрів. Вони перемогли у конкурсі «Розвиток мережі молодіжних центрів». Перелік переможців – тут.

Інформація про ремонт доріг у Львівській області у 2023 році, про які жителі Львівщини найчастіше запитували за посиланням.

В області визначили лауреатів премії для науковців. Цьогоріч обласні премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти призначили 171 науковцю – деталі.

5 тисяч флісок за зразком шведської армії пошила та передала на фронт Стрийська швейна фабрика. Це ініціював шведський волонтер Йонас фон Матерн, який від початку повномасштабної війни допомагає українцям – турнікетами, наколінниками, біноклями, бронежилетами, аптечками, паливом. Кошти для цього волонтер збирає по всьому світу.

Денис Кривенко з початком повномасштабної війни вивіз свою маму та молодших брата і сестру з Кропивницького у безпечне місце, а сам пішов у військкомат. Захищав нашу державу у лавах 57 мотопіхотної бригади. 3 січня разом з побратимами утримував від ворога дорогу на Бахмут. Внаслідок поранення втратив обидві ноги та руку. Денис отримав протези в клініці Superhumans Center. Також він долучився до команди Superhumans. Які має плани та про що мріє – тут.

У Самборі відкрили аптеку-музей «Під зіркою». У двох залах відтворили класичну аптеку XIX-XX ст. та кімнату знахарки. Експозиція нараховує понад 800 унікальних експонатів – докладніше.

На Львівщині організували масштабний молодіжний проєкт «Модель Європейського Парламенту 2023», щоб покращити навички молоді у сфері дипломатії та підвищити рівень компетенції. Учасники проєкту взяли участь в онлайн-сесіях про відносини ЄС та України, роботу інституцій Європейського Союзу та можливості, які вони надають. Більше про це – тут.

Переглядів: 2