Рада ЄС остаточно затвердила безвіз України

Рада міністрів ЄС затвердила законодавчу ініціативу надати "безвіз" для громадян України. Це останнє політичне рішення на шляху безвізових подорожей українців.

Рішення схвалили на зустрічі міністрів сільського господарства та рибальства ЄС.

Для запровадження безвізового режиму залишились дві формальні процедури: законодавчий акт має підписати президент Європарламенту і представник ‎Мальти, яка зараз головує в ЄС, а потім його опублікують в офіційному журналі ЄС.

Рішення набуде чинності й "безвіз" запрацює на 21 день після публікації.

Підписання відбудеться 17 травня.

Президент України Петро Порошенко вже привітав українців з цим рішенням та заявив, що поїде до Брюсселя на урочисте підписання законодавчої зміни.

"17 травня у Страсбурзі - як ми домовилися з нашими європейськими друзями, - урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Це, напевно, буде один із найважливіших моїх візитів за три роки на посаді президента", - написав Петро Порошенко у Facebook.

Публікація закону запланована на 22 травня, а початок безвізових поїздок - 11 червня 2017 року.

Щоправда у разі грубого і масового порушення правил безвізового режиму ЄС може застосувати механізм призупинення.

Нагадаємо, що 6 квітня законодавчу ініціативу щодо безвізового режиму для України затвердив Європарламент.‎

Коли, як і куди їхати?‎

Міністерство закордонних справ України висловлювало сподівання, що законодавчу ініціативу підпишуть до 18 травня.‎

Безвізовий режим для українців поширюватиметься на всі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії.

Також можна буде їздити до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які належать до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Для безвізових подорожей до країн ЄС потрібно мати біометричний закордонний паспорт.

Як повідомили ВВС Україна у Державній міграційній службі, на початок травня українці отримали більше 3,3 мільйона біометричних паспортів. Видавати їх почали у січні 2015 року.

На момент схвалення "безвізу" Європарламентом 6 квітня 2017 року паспортів було видано близько трьох мільйонів.

Тоді українці почали масово подавати документи на біометричні паспорти, й за місяць їх видали близько 300 тисяч. Внаслідок ажіотажу утворились черги у відділеннях видачі документів.