Питання ефективного використання осушених земель в Західному регіоні об’єднали представників влади та науковців

Сьогодні, 17 травня, за ініціативи департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації та Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, на Львівщині відбувся круглий стіл на тему «Стратегічні напрями ефективного використання осушених земель в Західному регіоні України». Захід об’єднав представників влади та науковців.

Учасники порушили низку важливих питань, серед яких еколого-меліоративний стан та використання осушуваних меліорованих земель, стан осушувальних мереж та ефективність проведення організаційно-господарських заходів, агроекологічний моніторинг та охорона водних ресурсів і меліорованих земель та інші.

«Природою можна керувати, лише підкоряючись їй. Ці слова сказані 350 років тому і належать англійському філософу, надзвичайно актуальні для сьогодення. Основою екологічного підходу до водогосподарських і меліоративних об’єктів є концепція природно-технічної системи, - зазначила заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, - тому запорукою успіху буде проведення інвентаризації меліоративної системи в області, забезпечення її реконструкції, та об’єднання зусиль держави та науки  у розробці програм, що сприятимуть ефективному використанню меліоративних земель».

Також учасники запропонували створити єдину стратегію відновлення зрошувальних і дренажних систем в області для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарського виробництва та сільських територій в цілому.

Переглядів: 74