Питання енергетики та ЖКП розглянули в межах засідання профільного Комітету ВРУ

Сьогодні, 15 грудня, Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг спільно з Програмою USAID «РАДА: наступне покоління» провів круглий стіл щодо розвитку комунальної інфраструктури в Україні.

Серед учасників заходу – представники профільних міністерств, Держенергоефективності України, комунальних підприємств Львова, Львівобленерго, Львівгазу та інші.

Присутні розглянули питання розбудови комунальної інфраструктури в Україні та сучасний стан та плани розвитку комунальної інфраструктури Львова.

У вітальному слові до учасників засідання перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик висловив подяку Агентству США з міжнародного розвитку USAID, яке попри воєнний час, не лише не припиняє дію своїх програм в Україні, а трансформує їх під актуальні потреби сьогодення і підтримує бізнесу, ВПО, децентралізаційні процеси тощо.

«Комунальні структури, незважаючи на очікування ворога, надають послуги мешканцям Львівщини, зокрема Львова і продовжуватимуть це робити. Проте, сьогоднішні безпрецедентні виклики, які постають перед нами, оголили і тематику комунальної інфраструктури, зокрема питання енергозатратності, коефіцієнту корисної дії застарілого обладнання, невеликого відсотка об’єктів на альтернативному паливі та багато інших. Важливо в межах круглого столу з розумінням тої проблематики, яка є сьогодні, сформували чітку дорожню карту, яка крок за кроком вестиме нас до створення ефективної і сучасної системи комунальної інфраструктури»,-  зазначив він.

Як наголосили учасники круглого столу питання енергетики та житлово-комунальних послуг сьогодні стоїть дуже гостро. В різних містах та селах України є обмеження подачі електроенергії і це, своєю чергою, впливає на підприємства житлово-комунальної сфери.

«Те, що стосується енергетичної частини, то в нас вже є певні позитивні зміни. Буквально днями було збільшено приблизно на 15% ліміти подачі електроенергії на області. Це сталося у зв’язку з додатково запущеним в роботу одним атомним блоком та дозволило трохи зменшити дефіцити в енергосистемі. Однак, дефіцити залишаються високими. Важливо, щоб навіть в таких умовах зберігалась стабільна робота водоканалів та теплокомуненерго»,- розповів Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Він додав: «Також позавчора ми проголосували за законопроект, який спрощує завезення в Україну і дизельних генераторів, енергетичного обладнання і навіть старлінків. Так само надає певні пільгові умови для виробництва дизгенераторів в Україні. Сподіваюсь, що ми від цього отримаємо позитивний ефект вже в першому кварталі наступного року».

Відтак, учасники заходу проговорили зміни, які необхідні у галузі і на рівні Комітету, Кабміну та ВРУ.

Також серед розглянутих питань – формування переліку об’єктів критичної інфраструктури та забезпечення ї електроенергією, звільнення на час воєнного стану від отримання дозвільних документів для встановлення дизель-генераторів і котелень, різницю в тарифах, тарифоутворення водопостачальних організацій, комплексний підхід щодо роботи теплопостачальних організацій тощо.

Переглядів: 0