Пункти Незламності, ККЦ, геріатричні пансіонати: у ЛОВА виокремили основні напрями співпраці з БО «Карітас»

За участі начальника Львівської ОВА Максима Козицького, сьогодні, 28 листопада, відбулась онлайн-зустріч з міжнародними партнерами благодійної організації «Карітас».

Учасниками стали представники з Німеччини, Польщі, Австрії, Норвегії, Литви, Італії тощо.

Очільник області виокремив найважливіші потреби Львівщини, з огляду на кількість вимушених переселенців та ситуацію з відключенням електроенергії.

Зараз на Львівщині офіційно зареєстровані 256 тисяч ВПО, але реальна кількість вимушених переселенців сягає близько 400-450 тисяч. Крім того, на Львівщину щоденно прибувають евакуаційні потяги, декілька разів на тиждень приїжджають також евакуаційні автобуси. Лише за останній тиждень такими автобусами прибули 346 осіб.

«Внаслідок нещодавніх масованих ракетних обстрілів в електромережі Львівщини є дефіцит потужності. Саме тому в області запровадили графік аварійних відключень електроенергії. З огляду на приріст кількості ВПО та наближення зими, ми потребуємо альтернативних джерел обігріву, електрики та зв’язку. Для цього ми розгортаємо Пункти Незламності, в яких люди зможуть зігрітися, зарядити ґаджети, отримати їжу та першу медичну допомогу безкоштовно. Зараз на території області функціонують 239 таких пунктів. Для їхньої ефективної роботи та безперебійної діяльності об’єктів інфраструктури нам потрібні дизельні генератори, пристрої безперебійного живлення, теплові гармати», – розповів Максим Козицький.

Очільник області виокремив основні напрями, в яких Львівщина потребує найбільшої підтримки від іноземних партнерів.

У кожному районі області з ініціативи Львівської ОВА запрацювали консультативно-координаційні центри, в яких безкоштовно надають допомогу усім, хто цього потребує, в тому числі вимушеним переселенцям. Наразі у ККЦ є потреба в кваліфікованих спеціалістах, які надаватимуть професійну психоемоційну підтримку.

Геріатричні пансіонати Львівщини та заклади, у яких тимчасово розмістили найбільш незахищені верстви населення, такі як люди з інвалідністю, пенсіонери, самотні люди – переповнені. Львівська ОВА за підтримки БО «Карітас» пропонує розгорнути в області нові Центри підтриманого проживання, аби розвантажити мережу наявних закладів.

Партнери БО «Карітас» зазначили, що візьмуть до уваги усі запити Львівської області та врахують їх на найближчому стратегічному плануванні, яке стосуватиметься організації роботи у 2023 році.

Переглядів: 0