Призерка Олімпійських Ігор та її наставник тренуватимуть в одній з обласних спортивних шкіл

Алла Черкасова та Олексій Мельник виховуватимуть нову плеяду талановитих українських борців.

Українська борчиня вільного стилю, бронзова призерка Олімпійських Ігор у Токіо Алла Черкасова та її чоловік та тренер Олексій Мельник цьогоріч розпочали викладати вільну боротьбу у Комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі «Атлет» Львівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо». На заняття запрошують дітей та молодь від семи років.

Алла – найтитулованіша випускниця відділення боротьби школи «Атлет». Окрім олімпійської бронзи, серед її нагород – золото чемпіонату світу та чемпіонату Європи. Алла має звання заслуженого майстра спорту України, а Олексій – заслуженого тренера України.

«Раніше ми жили на Київщині. У зв’язку з війною вирішили перебратись назад до Львова. У Боярці, де жили раніше, ми вже довгий час з чоловіком тренували дітей, мали велику групу. Наші вихованці вже навіть виборювали медалі на чемпіонатах національного рівня», – розповіла Алла Черкасова.

Щодо вибору школи, у якій будуть тренувати, Алла каже, що сумнівів не було: усе своє життя на спортивних змаганнях вона представляла «Динамо», тож інших варіантів навіть не планувала розглядати. Загалом сьогодні у національній збірній Україну представляють 16 вихованців відділення боротьби цієї спортивної школи. Вільну боротьбу в «Атлеті» викладають 7 тренерів для понад сотні вихованців.

Алла переконана: головне у тренерській справі любити те, чим займаєшся. То ж скоро у школі почне зростати нова плеяда талановитих українських борців.

«Тренер для спортсмена – надзвичайно важлива людина. Він не тільки навчає, а й підтримує, допомагає та надихає. А коли тренер може надихнути не просто словесно, а й власним прикладом та досвідом – це надзвичайно цінно. Ті, хто роздумував над спортивними заняттями для себе чи своєї дитини, мають чудовий шанс одразу потрапити до професіоналів, які мають потенціал виховати не лише чемпіонів України, а й призерів міжнародних змагань», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як.

Більше про спортивний шлях Алли Черкасової можна дізнатись у циклі фільмів про олімпійців та паралімпійців Львівщини «На межі». За діяльністю Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет» можна стежити за посиланням.

Переглядів: 0