Прийом заявок на дотації на бджолосім’ї триває до 1 жовтня

Вже другий рік поспіль у межах державної програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженою постановою КМУ від 07.02.2018 № 107 (із змінами), пасічникам надають фінансову підтримку у вигляді спеціальної дотації за наявні  бджолосім’ї.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, дотація в розмірі 200 гривень за одну бджолосім’ю надається пасічникам, які утримують від 10 бджолосімей. Максимальний розмір дотації становить  60 000 гривень одному отримувачу. Прийом документів від пасічників здійснюється  органами місцевого самоврядування до 1 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки.

Як зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман, галузь бджільництва відіграє важливу роль у сучасному сільськогосподарському виробництві, зокрема, запиленні сільськогосподарських культур.

«Бджолозапилення сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-60% і навіть вище,  залежно від виду рослин та умов запилення,  підвищується якість плодів та насіння сільськогосподарських культур», - розповіла Тетяна Гетьман.

«На Львівщині нараховується більше  4,1 тис. пасік,  в яких  утримують   64,0 тис. бджолосімей, з них 99% пасік зосереджені у приватному секторі. Тому важливим кроком розвитку цієї галузі є державна підтримка, що сприятиме підвищенню продуктивності бджіл та збільшенню виробництва продукції бджільництва. Так, минулого року дотацію виплачували вперше і 1047 пасічників Львівщини  отримали дотацію в сумі  8,9 млн. гривень за наявні 44,6  тис. бджолосімей.

Виплата дотації  минулого року суттєво вплинула на реєстрацію пасік у поточному році.  Цьогоріч  кількість зареєстрованих пасік збільшилась на 30%, на які пасічники отримали ветеринарно-санітарні паспорти нового зразка і мають можливість отримати  державну підтримку у вигляді дотації за бджолосім’ї», - додала очільниця департаменту АПК Львівської облдержадміністрації.

Переглядів: 0