Прийняли 7 нових учасників та підписали два Меморандуми: відбулось перше засідання Асоціації курортів України

Сьогодні в Трускавці відбулося перше засідання Асоціації курортів України. На ньому підписали Меморандум між Львівською облдержадміністрацією в особі заступника голови Віталія Загайного, Львівською обласною радою в особі першого заступника голови Євгена Гірника й власне Асоціацією – її президентом Юрієм Котиком.

Метою меморандуму є сприяння в діяльності Асоціації у межах регіону, розвитку курортних територій та спільні промоційні заходи в Україні й за кордоном.

Ще один такий же документ підписали між Асоціацією й Державним агентством розвитку туризму України в особі голови Мар’яни Олеськів.

Також до складу Асоціації прийняли Генічеську (Херсонська область), Шацьку (Волинська область), Лиманську й Мангуську (Донецька область), Ясінянську (Закарпатська область), Хмільницьку (Вінницька область) та Східницьку (Львівська область) громади.

Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний запевнив, що профільне управління туризму та курортів, а також обласна рада будуть хорошою опорою для Асоціації.

«У якихось моментах – гарним каталізатором, в інших – гарним помічником у тих починаннях, за які беретеся. Справ є багато, зокрема навести лад із туристичним збором – зауваження, які звучать від голів громад, є об’єктивними й потребують внесення змін до законодавства України. Потрібно завершити вже багаторічну справу із затвердженням зокрема Моршина й Трускавця курортами державного значення. Впевнений, що Асоціація створена в потрібний час, під конкретні й актуальні цілі», - сказав Віталій Загайний.

Голова Державного агентства розвитку туризму Маряна Олеськів відзначила, що наступного року хоче присвятити максимум уваги саме розвитку курортних територій.

«Маємо величезний потенціал, але, по-перше, світу бракує інформації про нас, по-друге, нам самим – інфраструктури, щоб приймати той потік туристів, який при правильному інформуванні може приїхати. Тому паралельно будемо працювати у двох напрямках: промоцією, зокрема оздоровчого туризму через короткі ролики, а ще інфраструктурою – маємо бути впевнені, що тут гостям є куди поїхати і є що побачити. В Асоціації курортів України є дуже великі можливості, щоб її ініціативи ухвалювали на рівні законних, підзаконних актів. Державне агентство своїм ресурсом не може вивчити всю проблематику. Ініціатива має йти знизу. І коли інформацію приносить один курорт – зрозуміло, що вона не настільки повна, як від Асоціації»,- зазначила вона.

Народна депутатка Юлія Клименко, перша заступниця голови комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури відзначила, що у багатьох державах світу на туризм припадає до 10% ВВП.

«Меморандум перед Різдвом – гарний знак, що все буде успішно і у нас, а туризм буде важливим для України. Адже дуже важливо, щоб не втрачався зв'язок між законодавчою, виконавчою, місцевою владою з одного боку й туристом – з іншого, йому потрібна безпека та якісні послуги», – додала Юлія Клименко.

Президент Асоціації курортів України Юрій Котик повідомив про плани на 2022 рік.

«Насамперед тішить, що асоціація розширюється – є 7 нових учасників. Наступного року левову частину діяльності присвятимо напрацюванню змін до Закону України Про курорти, аби він став ефективним в частині економічного розвитку громад.Також будемо звертатися до центральних органів виконавчої влади, зокрема до Державного агентства розвитку туризму й Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури з переліком  відомчих санаторно-курортних закладів, які не здійснюють діяльності та не розвиваються з клопотанням про виставлення їх на продаж. Важливим буде врегулювання питання сплати туристичного збору для тих, хто приїжджає в санаторні комплекси та приватні апартаменти й котеджі, а також збалансування вартості газу для відомчих та приватних санаторіїв», - наголосив Юрій Котик.

Нагадаємо, ще у вересні під час Форуму медичного та оздоровчого туризму, який відбувся на Львівщині, ініціювали створити Асоціацію курортів України. Голови територіальних громад Львівщини: Славського, Моршина, Трускавця, Східниці, Великого Любеня, а також Хмільника Вінницької області підписали відповідний Меморандум про Асоціацію.

Саме 27 вересня, коли світ відзначає День туризму, юридично створили Асоціацію. Про це пресслужба ЛОДА писала раніше.

Діяльність Асоціації спрямована на розвиток місцевого самоврядування курортних міст України, як однієї з основ розвитку регіону. А також представництво і захист інтересів членів Асоціації та сприяння ефективнішому здійсненню ними своїх повноважень, узгодженню дій щодо захисту прав та інтересів курортної галузі, подальший розвиток ринку туристичних та супутніх послуг, формування стратегії розвитку курортної та туристичної галузі в Україні, постійне сприяння професійній технічній, правовій та соціальній діяльності членів Асоціації в галузі туристичних та супутніх послуг. Разом з тим, Асоціація має сприяти вирішити певні проблеми, що виникають в її діяльності та становлять спільний інтерес для членів Асоціації.

1 / 6