Прихисти своїх: як допомагають переселенцям в Красненській громаді Золочівського району

За інформацією Красненської селищної ради, в громаді оселилися вже 1670 осіб.

З початку бойових дій до Красненської  громади почали приїжджати люди з окупованих територій та населених пунктів, де тривають бойові дії. За інформацією Красненської  селищної  ради, в громаді оселилися вже 1670 осіб, 410 з яких на даний час проживають в комунальних установах. Люди які переїхали потребують допомоги та підтримки, і тому  в громаді з перших днів війни було створено гуманітарний штаб для вирішення нагальних питань внутрішньо переміщених осіб.

Насамперед надавалась допомога з поселенням.  Для розміщення людей в громаді екстрено адаптовували комунальні заклади (школи, дошкільні заклади), аби забезпечити їх тимчасовим житлом. Також місцеві жителі надавали прихисток біженцям у власних домівках. Першочергово вирішувалось питання із забезпеченням такої категорії людей продуктами харчування, одягом, засобами гігієни тощо. Мешканці громади, волонтери, меценати та просто небайдужі люди неодноразово організовувались для збору усього необхідного.

В громаді також тісно співпрацюють із різноманітними вітчизняними та закордонними благодійними організаціями. Завдяки нещодавно започаткованому партнерству з  міжнародною гуманітарною організацією «World Central Kitchen» вдалося частково вирішити питання із гарячим харчуванням для особливо потребуючих верств населення з числа внутрішньо переміщених осіб.

Особлива увага приділяється дітям, що разом із батьками переїхали в громаду. Для них організовуються екскурсії, концерти, спортивно-масові та інші заходи, а  в день свого народження найменші  дітлахи отримують різноманітні подарунки.

«Прихисти своїх» –  це рука допомоги українців  українцям, це щоденна, клопітка та важка праця. І це те, що наближає нас до перемоги та  миру, після досягнення якого тисячі українців таки зможуть повернутись у свої рідні домівки.

Золочівська РВА

Переглядів: 3