Придбай марку – підтримай рятувальників: у Львові погасили марку «Пес Патрон»

У День знань, 1 вересня, «Укрпошта» ввела в обіг першу офіційну благодійну марку, присвячену найвідомішому песику-розмінувальнику Патрону.

Це вже шостий поштовий випуск воєнного часу. Тираж марки – 1 мільйон екземплярів. Аркуш включає 8 марок із зображенням життя Патрона, які виготовлені на самоклейному папері.

Цей випуск «Укрпошта» реалізує у партнерстві з Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Завдяки продажу марки планують зібрати понад мільйон євро на машину для розмінування «Armtrac 400». За її допомогою можна швидко розміновувати великі території в Україні.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь у заході разом з донькою Софією та домашнім улюбленцем – песиком, якого звати Мафін.

«День знань цього року починається важко. Але у цей день мені завжди хочеться, щоб сім’я була разом. Зараз хочеться, щоб всі діти мали спокійне і щасливе дитинство. І песик Патрон – це один із символів такого дитинства. Адже домашні тварини дарують дітям любов. Але Патрон несе й іншу, надзвичайно важливу місію – він допомагає дітям відчувати себе в безпеці.

Дякую «Укрпошті» за цей символізм! Вона, як завжди, творить нову історію України -  разом зі Збройними Силами і чотирилапими саперами, які допомагають нам перемагати!», – зазначив Максим Козицький.

Детальніше про службу Патрона у лавах ДСНС та про автомобіль, на який збиратимуть кошти, розповів речник Головного управління ДСНС України у Львівській області Віталій Туровцев.

«Ця маленька собачка під час війни стала своєрідним символом ДСНС, оскільки вона вже на рівні зі самою героїчною постаттю рятувальника допомагає нашим колегам в розмінуванні. Кожен день Патрона починається як у справжнього рятувальника. Піротехнічна група приходить на нараду, отримує свої завдання, тобто, квадрат, який потрібно розмінувати, і цей собака, один з перших з командиром відділення, проходить метр за метром територію, яка замінована, і виявляє небезпечні предмети. Завдяки тому, що цей песик  досить малий, легкий, навіть якщо він пройде по міні, це не викликає детонацію. Ця порода дуже практична якраз під час розмінування. Собачка дуже веселий, життєрадісний, любить спілкування, зокрема з дітьми, тому настільки і полюбився людям», – розповів речник ГУ ДСНС Львівщини.

Він також додав, що кожен українець, купуючи марку з Патроном, долучається до збору коштів до такого потрібного для групи піротехнічних робіт, як автомобіль розмінування.

«Автомобіль дозволяє дистанційно проводити розмінування. А це знімає ризик з піротехнічних наших підрозділів.Вони можуть перебувати на відстані і не наражати себе на небезпеку. Тож закликаю всіх купляти ці марки, долучатися до збору коштів і допомагати наближати нашу перемогу!», – зазначив Віталій Туровцев.

Зібрані кошти спрямують через ініційовану Президентом України платформу United24. Це основне місце збору благодійних пожертв для України. Крім того, решта коштів піде на підтримку притулків для тварин.

Вартість кожної поштової марки – 31 грн, з яких номінальна вартість – 23 грн, а сума благодійного збору, позначена на кожній марці знаком «+», становить 8 грн. Відповідно, вартість аркуша – 248 грн, з яких 64 грн – благодійна складова.

Купити марку можна у відділеннях «Укрпошти», а також в інтернет-магазині.

Переглядів: 0