Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: досвід громад Львівщини щодо адаптації та інтеграції ВПО у місцеві спільноти

ГО «Європейський діалог» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізовує проєкт щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громадах Львівської області.

В межах проєкту організували 50 інтеграційних заходів, в яких взяли участь понад 2600 ВПО та місцевих жителів у 10 партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Львівській області.

Також у ході реалізації проєкту відбулися 40 тренінгів для майже 1000 дітей та молоді. Під час тренінгів місцеві діти та діти з числа ВПО мали можливість познайомитись між собою, отримати навики взаємодії, а діти-переселенці – адаптуватись та інтегруватись серед своїх місцевих однолітків.

До прикладу, на теренах Золочівської громади створили гуманітарний штаб. Разом з тим, там проводять дуже багато різноманітних заходів, як розважального, так і навчального характеру для дітей-ВПО. У Жидачівській громаді організований волонтерський рух, до якого залучають внутрішньо переміщених осіб. Тут надають ВПО матеріальну допомогу, соціальну адаптацію, працюють психологи.

Добротвірська громада спрямувала свої зусилля на поселення ВПО, на допомогу в організації продуктових наборів. Так само діють різноманітні програми психологічної підтримки та матеріально-технічного забезпечення.  А міська влада Городоцької громади постійно звертається до благодійників, аби отримати продуктові та непродуктові товари, щоб роздати їх ВПО.

Переглядів: 0