Прем’єр-міністр у Львові провів нараду обласної комісії з надзвичайних ситуацій щодо проблеми поводження зі сміттям

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках робочої поїздки до Львівської області провів нараду обласної комісії з надзвичайних ситуацій за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, Львівського міського голови Андрія Садового.

"Я не приїхав сюди займатися політикою. Я приїхав запитати, чим я можу допомогти львів'янам. Все те, що зможу допомогти, я готовий це зробити", - підкреслив Прем'єр-міністр на початку наради.

Глава Уряду нагадав, що напередодні провів зустріч із Головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою щодо обговорення ситуації навколо утилізації твердих побутових відходів у Львові.

Відповідно до отриманого доручення Прем'єр-міністра, позавчора голова ОДА скликав засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій. Глава Уряду подякував за знайдені рішення, але відзначив їх тимчасовий характер. На переконання Прем'єр-міністра, потрібно знайти системне вирішення проблеми поводження із твердими побутовими відходами.

"Я абсолютно повністю переконаний у тому, що вихід з цієї ситуації є. Треба знайти усі можливості, щоби проблема твердих побутових відходів у Львові була вирішена", - наголосив Володимир Гройсман.

Проблема зі сміттям не нова. Він зауважив, що проблема утилізації твердих побутових відходів у Львові є складною упродовж не менш ніж 10 років. Відсутність системного вирішення цієї проблеми призвело до втрати людських життів.

"Цим питанням треба було займатися 10 років тому, а можливо і 20, - зауважив він. - Ця техногенна загроза виникла не у травні, а за багато років до цього. Якби був системний підхід тих, хто відповідає за це, можливо, трагедії не було би допущено".

"Це питання має вирішити Львівська міська рада. Це ваша персональна відповідальність. Ви можете розраховувати на нашу підтримку, але дуже важливо, щоб ви у цьому процесі мали лідерство", - наголосив він.

За його словами, потрібно вирішити питання рекультивації полігону, зокрема здійснити низку завдань щодо технологічного пересипання, дегазації тощо.
Прем'єр-міністр наголосив, що готовий продовжити надавати підтримку у вирішенні цієї проблеми міській владі.

Володимир Гройсман зазначив, що особисто стикався з проблемою необхідності рекультивації полігону побутових відходів на посаді міського голови Вінниці у 2006 році. Міській владі вдалося вести діалог з людьми і виконати взяті на себе зобов'язання: "Сьогодні це один з найбільш взірцевих полігонів, в якому є уся екологічна безпека, проведені усі заходи, які дають можливості людям нормально жити і не переживати за цю проблему".

Вирішення проблеми має відбуватися у тісному діалозі з мешканцями с. Великі Грибовичі, наголосив Глава Уряду. Прем'єр-міністр зазначив, що завдяки фінансовій децентралізації бюджет розвитку Львова у 2017 році становить 1 млрд 800 млн. Частину цих коштів можливо направити на вирішення проблеми поводження з відходами.

Глава Уряду зазначив, що за наявною інформацією, витрачено близько 100 млн грн на перевезення сміття по усій країні. "Наше завдання - допомогти людям не залишитися в біді і не створити біди іншим територіальнимгромадам України", - зазначив Володимир Гройсман.